Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

16-11-2018

Upamiętnili 100-letnią rocznicę Odzyskania Niepodległości

Bieg niepodległości 1918

W dniu 16.11.2018 roku odbył się Bieg Niepodległości 1918. Uczestniczyły w nim osoby, które w ten sposób postanowiły upamiętnić 100-lecie Odzyskania Niepodległości, chociaż pogoda nie zachęcała do aktywności fizycznej.


Punktualnie o godzinie 10.00 uczestników przywitał Prodziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego dr hab. Wojciech Baran-Kozłowski prof. UJK.
Symbolicznym dystans 1918 metrów pokonali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, studenci, uczniowie szkół podstawowych oraz przedstawiciele Rady Osiedla Południe. Warto podkreślić, że uczestnikom wydarzenia nie zabrakło energii i motywacji.
Przykładem do naśladowania było uczestnictwo w biegu Dyrektor Szkoły ZSP nr 2 mgr Lidii Łopusiewicz oraz Dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego dr hab. Jacka Bonarka prof. UJK.
Organizatorem wydarzenia była piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. ZOBACZ ZDJĘCIA

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube