Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

28-11-2018

Praca w Komisji Europejskiej „od kuchni”

Spotkanie z pracownikiem Komisji Europejskiej

Praca w Komisji Europejskiej „od kuchni” pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie studentów filologii angielskiej, administracji oraz uczniów z II LO w Piotrkowie Trybunalskim z Anną Jędrzejewską – przedstawicielką Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim i Maciejem Ciszewskim – Dyrektorem Generalnym ds. energii przy Komisji Europejskiej.


Podczas spotkania zostały omówione kompetencje Komisji Europejskiej, proces decyzyjny oraz poruszono kwestię bezpieczeństwa energetycznego.
Anna Jędrzejewska poinformowała o działaniach Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct natomiast Maciej Ciszewski przedstawił jak wygląda praca w dyrekcji Generalnej KE, oraz jak można znaleźć zatrudnienie w instytucjach europejskich. Opowiedział jak pracuje się w wielojęzycznym i wielokulturowym otoczeniu. Zachęcał studentów do wyjazdów zagranicznych w ramach Programu Erasmus+ i stypendiów europejskich.
Organizatorem spotkania była Katedra Filologii Angielskiej, Wydział Filologiczno-Historyczny oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piotrków Trybunalski. ZOBACZ ZDJĘCIA

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube