Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

13-12-2018

„Akademia Bezpiecznej Przyszłości”

Akademia Bezpiecznej Przyszłosci

W środę 12 grudnia b.r. odbyło się inauguracyjne spotkanie w ramach inicjatywy „Akademia Bezpiecznej Przyszłości”, należącej do Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.


Gośćmi „Akademii Bezpiecznej Przyszłości” byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. mł. insp. Jacek Rzepkowski oraz Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim asp. Ilona Sidorko.
Licznie przybyli studenci wysłuchali prelekcji na temat procedury rekrutacyjnej, ścieżki awansów zawodowych oraz perspektywy rozwoju kariery w szeregach Policji. Zaproszeni goście w bardzo interesujący sposób przedstawili praktyczne aspekty zawodu, poparte wieloletnią praktyką. W trakcie spotkania szczególny nacisk położony został na możliwości wykorzystania w praktyce zawodowej wiadomości zdobytych w ciągu lat studiów.
Goście odnieśli się również do nierealnych często wyobrażeń towarzyszących młodym ludziom, wiążącym swoją przyszłość zawodową z Policją, a opartych chociażby na popularnych paradokumentach telewizyjnych. Podczas spotkania studenci mieli okazję zadać pytania dotyczące interesujących ich zagadnień zawodowych – a tych było bardzo dużo.
„Akademia Bezpiecznej Przyszłości” to nowa inicjatywa Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W jej ramach przewidziano cykliczne spotkania studentów Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, a także innych kierunków, zainteresowanych odnalezieniem swojego miejsca na rynku pracy z przedstawicielami zawodów związanymi z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Koordynatorem projektu jest dr Agnieszka Rogozińska.

„Akademia Bezpiecznej Przyszłości” to pierwszy krok na drodze decyzji studentów dotyczącej przyszłości i wyboru zawodu. To również bezcenna okazja do rozmowy z zawodowcami, wymiany opinii, podzielenia się wątpliwościami i uzyskania rekomendacji, a przede wszystkim odkrywania i pielęgnowania własnych zainteresowań w konkretnych obszarach zawodowych związanych z bezpieczeństwem narodowym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia kolejnych planowanych inicjatyw w ramach „Akademia Bezpiecznej Przyszłości”. ZOBACZ ZDJĘCIA

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube