Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

31-01-2019

Gratulujemy Karolinie Gąseckiej

Karolina Gąsecka

W dniach od 26-27 stycznia w Helsinkach odbył się Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim.

Już pierwszego dnia rywalizacji na PŚJ w Helsinkach biało-czerwoni zaczęli zdobywać medale. Dobrą passę zapoczątkowała Karolina Gąsecka, która rywalizację na 3000 metrów ukończyła w czasie 4:37,261. Szybsze od Polki na tym dystansie były jedynie Yuhan Ma z Chin i Paulien Verhaar z Holandii, dzięki czemu Gąsecka wywalczyła brązowy medal.
Srebro zdobyła drużyna sprinterska w składzie: Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek. Dziewczyny zakończyły bieg w czasie 1:37,120. Złote medale zdobyły Holenderki, a brązowe – Rosjanki, które przegrały z Polkami o 0,18 sekundy.
Karolina jest studentką I roku filologii angielskiej.