Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

06-05-2019

Wizyta w cerkwi

wizyta w cerkwi

Studenckie Koło Naukowe „Polska-Wschód” działające pod opieką dr Joanny Harazińskiej było organizatorem wizyty w piotrkowskiej cerkwi (26.04.2019).

Na spotkanie, które miało miejsce 26 kwietnia br. zaproszono studentów i pracowników Filii UJK. Gospodarz obiektu – proboszcz Parafii Prawosławnej w Piotrkowie Trybunalskim – Ojciec Jan Jakimiuk z wielkim znawstwem i zaangażowaniem opowiedział o historii tego pięknego zabytku oraz odpowiadał na pytania związane z religią prawosławną.
Z uwagi na to, że spotkanie odbyło się w czasie świętowania przez prawosławnych wiernych Wielkiego Tygodnia, uczestnicy wizyty złożyli Proboszczowi Janowi Jakimiukowi i całej społeczności prawosławnej serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
Wizyta w piotrkowskiej cerkwi pozostawiła w pamięci naszych studentów i pracowników Filii wspaniałe wrażenia emocjonalne i estetyczne, poszerzyła zasób informacji na temat historii Piotrkowa Trybunalskiego oraz wiedzę w odniesieniu do kultury prawosławnej.

GALERIA ZDJĘĆ

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube