Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

17-10-2019

Udział w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca

Bili rekord!
W dniu 16 października br. w Szkole Podstawowej nr 3 po raz szósty uczniowie szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego wzięli udział w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

Podczas wydarzenia uczniowie zostali przeszkoleni z podstaw udzielania pierwszej pomocy, wolontariusz Polskiego Czerwonego Krzyża przygotował pokaz, w którym omówił poszczególne etapy udzielania pomocy.
Zgodnie z planem w samo południe uczestnicy rozpoczęli bicie rekordu w resuscytacji serca, nieprzerwanie przez 30 minut. Uczniowie pod czujnym okiem ratownika i studentów UJK z tym zadaniem poradzili sobie świetnie.
Ten dzień jest szczególnie ważny dla pobudzania świadomości i doskonalenia umiejętności, które mogą uratować życie osobom poszkodowanym.
Organizatorem przedsięwzięcia był Punkt informacji Europejskiej EUROPE DIREKT i Szkoła Podstawowa nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Filią UJK w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. 

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube