Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

04-11-2019

Karolina Gąsecka na podium!

Karolina Gąsecka na podium XXXIV mistrzostwa polski w łyżwiarstwie szybkim

W ubiegły weekend od 24-27 października w Tomaszowie Mazowieckim w Arenie Lodowej rozegrane zostały XXXIV Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Mistrzostwa były otwarciem sezonu łyżwiarskiego w Polsce.

Jedną z grona zawodniczek była Karolina Gąsecka, studentka II roku filologii angielskiej na UJK w Piotrkowie Trybunalskim. Wywalczyła 2 złote medale na dystansie 5000m i w mass starcie(bieg ze startu wspólnego) oraz złoty medal w biegu drużynowym (z Natalią Jabrzyk oraz Darią Kopacz), zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski na tych dystansach. Oprócz tego wywalczyła również 2 brązowe medale na 1500m i 3000m.
Już za niespełna miesiąc w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się zawody Pucharu Świata, które będą najważniejszym wydarzeniem w tym sezonie w łyżwiarstwie szybkim w Polsce.