rekrutacja 2013/2014

Home

JUWENALIA 2010

W tym roku akademickim Juwenalia odbędą się w dniach 6-7 maja. Już teraz zapraszamy do amfiteatru miejskiego na występy:

  • Akurat,
  • Jamal,
  • Koniec Świata,
  • Zabili Mi Żółwia.

Rada Samorządu Studentów

 

PODSUMOWANIE KONFERENCJI NAUKOWEJ

Dr Dariusz Rogut z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Tryb. oraz mgr Paweł Wąs absolwent IH UJK uczestniczyli w konferencji naukowej „Zbrodnicza działalność aparatu bezpieczeństwa w Polsce w latach 1944-1989” zorganizowanej 14 grudnia 2009 r. w Opocznie. Towarzyszyła ona otwarciu trzech wystaw: „Twarze piotrkowskiej bezpieki”, „Zwyczajny resort. Ludzie i metody bezpieki 1944-1956” oraz „Funkcjonariusze opoczyńskiej bezpieki”.

Więcej…

KWESTA NA DZIECI Z ODDZIAŁÓW ONKOHEMATOLOGICZNYCH

Studenckie Koło Naukowe "Integracja" we współpracy z Fundacją Gajusz, zapraszają do czynnego udziału w zbiórce pieniędzy, z której środki zostaną przekazane dla jedynych w województwie dziecięcych oddziałów onkohematologicznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. M. Konopnickiej, znajdujących się w Łodzi, przy ulicy Spornej. Akcja przeprowadzona zostanie na terenie naszej uczelni w dniach 16-18 marca br.

PLAKAT promujący akcję - ZOBACZ

 

BEZPŁATNY DOSTĘP DO BAZ DANYCH

W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki, programu realizowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, istnieje już możliwość nieodpłatnego korzystania z baz: 

Dostęp do baz możliwy jest ze wszystkich stanowisk podłączonych do sieci uczelnianej, w tym również zlokalizowanych w DS Olimp. Przypominamy jednocześnie, że w czytelniach Biblioteki są do dyspozycji studentów cztery stanowiska z dostępem do internetu, na których można przeglądać ww. bazy.  Więcej informacji nt. baz można przeczytać na stronie Biblioteki - CZYTAJ

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE IMAGINE CUP 2010

W ramach konkursu Imagine Cup 2010 zapraszamy do udziału w  kategorii IE8 Award. Celem jest stworzenie przynajmniej 2 z 3 dodatków do przeglądarki Internet Explorer 8 (webslice, accelerator, visual search). Mogą być one zintegrowane z już istniejącymi portalami lub ze stroną własnego pomysłu. Chcesz wiedzieć więcej  - KLIKNIJ

 

STYPENDIUM PREZYDENTA DLA MARTYNY WOŁOSZYN

Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego swoją decyzją z dnia 19 lutego 2010 roku  przyznał absolwentce filologii polskiej  Martynie WOŁOSZYN stypendium, które przyznawane jest osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury, opieką nad zabytkami oraz artystycznie uzdolnionym dzieciom i młodzieży.
Martyna Wołoszyn wyróżniała się aktywnością w prezentacji Teatru studenckiego „Wyjście Ewakuacyjne” w kraju i za granicą.
Przyznane stypendium Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego jest wyrazem uznania dla działalności kulturowej studentów Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

"WYJŚCIE EWAKUACYJNE" PODBIŁO BIESZCZADY

W drugim tygodniu lutego Teatr studencki "Wyjście Ewakuacyjne" przebywał na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lutowiskach. Dziesięcioosobowa grupa aktorów wraz z opiekunem mgr Lucyną Jakubczyk spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony bieszczadzkiej społeczności. Aktorzy w ramach współpracy przeprowadzili m.in. dwa bloki warsztatowe, w których wzięło udział 20 uczniów Zespołu Szkół w Lutowiskach. Wystawiony przez piotrkowski teatr Karnawałowy Wieczór Kabaretowy wypełnił do ostatniego miejsca salę Kina Otryt, zapewniając przybyłym doskonałą zabawę.PRZECZYTAJ WIĘCEJ ; ZOBACZ FOTORELACJĘ

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

Zakład Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej  zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Media w edukacji polonistycznej — szanse i zagrożenia. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 maja 2010 r., w Filii UJK, w Piotrkowie Trybunalskim.

PLIKI DO POBRANIA: Więcej informacji ; Formularz zgłoszeniowy

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE KOŁA NAUKOWEGO JĘZYKOZNAWCÓW

W dniach 20-22 kwietnia 2010 r. odbędzie się w Kielcach XIX Sesja Studenckich Kół Naukowych "Człowiek i Jego Środowisko". Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

APEL O POMOC DLA CHOREGO DZIECKA

Pracownicy i studenci Filii UJK, którzy włączyli się do akcji pomocy 13-letniemu Pawłowi Kozłowskiemu informują, że tylko do piątku 29 stycznia mogą być zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację chłopca, cierpiącego na postępujący zespół piramidowo-pozapiramidowy i autyzm atypowy z atakami dysforii. Wszystkich chętnych zapraszamy do Czytelni Ogólnej, do Konrada Klukowskiego. Dysponuje on zaplombowaną puszką, do której można składać datki.

Informujemy jednocześnie, że najbliższy czwartek (26.01.) jest ostatecznym terminem odbioru nagród loterii "MISZ-MASZ". Nagrody można będzie odbierać w tym dniu w pok. 217 (budynek A).

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z imprezy charytatywnej, jaka na rzecz Pawła Kozłowskiego odbyła się w auli Filii UJK w 13 stycznia 2010 r. - ZOBACZ

 

Strona 145 z 161

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony