rekrutacja 2013/2014

Home

NOWOŚĆ WYDAWNICZA

Zakład Polityki Europejskiej ISM Filii UJK informuje o wydaniu najnowszego wydawnictwa. Jest nim Podręczny słowniczek terminów o UE autorstwa dr Cezarego Szyjko, wydany z okazji 5-lecia akcesji Polski do UE. Słownik dostępny jest już w Bibliotece Filii UJK.

PIĘCIOLECIE WSTĄPIENIA POLSKI DO UE

W ramach zajęć z prawa UE studenci I-go roku stosunków międzynarodowych odwiedzą 18 majatzw. Europe House w Warszawie – siedzibę agencji unijnych w Polsce oraz wezmą udział w multimedialnych zajęciach w Przedstawicielstwie Komisji UE w Polsce. Najaktywniejsi studenci UJK zostaną nagrodzeni Certyfikatami Wolontariatu Europejskiego w siedzibie Stowarzyszenia Dom Europejski. Organizatorem wyjazdu jest dr Cezary Szyjko, koordynatorem – starosta I roku stosunków międzynarodowych Dagmara Wieczorek.

STUDENCI POWRÓCILI Z AFRYKI

Studenckie Koło Naukowe Nowa Europa bezpiecznie zakończyło swoją kolejną podróż na Czarny Kontynent, odwiedzając wyspę Jerba oraz podróżując po tunezyjskiej Saharze. Jest nam miło zakomunikować, że w ramach kontynuacji projektu międzynarodowego zostaliśmy ponownie zaproszenia do odwiedzenia zaprzyjaźnionego Uniwersytetu w Sousse w dniach 28 październik – 4 listopada 2009. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Afryki. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z opiekunem koła: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SESJA NAUKOWA W CHORZOWIE

W Międzyuczelnianej Studenckiej Sesji Naukowej w Chorzowie pt. Stosunki Międzynarodowe wzięli udział studenci I-go roku SM Filii UJK: Mateusz Dudkiewicz, Nina Gielec, Piotr Huber, Katarzyna Lacheta, Bartosz Łaski, Igor Łągwa, Monika Pawłowska, Ewelina Struzik, Dagmara Wieczorek, Anna Zatoń. Referaty wygłoszone przez studentów zostaną zamieszczone w specjalnym wydawnictwie naukowym. Do udziału w ww. sesji studentów przygotował dr Cezary Szyjko.

NAGRODA DLA MARTYNY WOŁOSZYN

Martyna Wołoszyn z Teatru "WYJŚCIE EWAKUACYJNE" otrzymała, podczs odbywajacych się w Łodzi w dn. 18,19.04 2009 roku eliminacji wojewódzkich 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorkiego, nagrodę w kategorii wywiedzione ze słowa, oraz nominację do udziału w eliminacjach ogólnopolskich tego prestiżowego konkursu.

Więcej…

SPEKTAKL TEATRU "WYJŚCIE EWAKUACYJNE"

Teatr Studencki "Wyjście Ewakuacyjne" zaprasza na spektakl pt. "Kto Ś". Spektakl odbędzie się dnia 23 kwietnia o godz. 17.30 w Auli Filii UJK (bud. dydaktyczny A).  

KONFERENCJA NAUKOWA INSTYTUTU NAUK PEDAGOGICZNYCH

W dniu 5-6 maja 2009 r. odbędzie się IX Międzynarodowe Sympozjum Naukowe nt. "Z rodziną i dla rodziny w dobie globalizacji". Organizatorem konferencji jest Instytut Nauk Pedagogicznych Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim. Więcej informacji o konferencji można przeczytać TUTAJ. Dostępny jest również PROGRAM KONFERENCJI.

ZMARŁ PROF. DR HAB. RYSZARD WOŁOSZYŃSKI

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 11 kwietnia  zmarł w Warszawie prof. dr hab. RYSZARD WOŁOSZYŃSKI, historyk, wybitny specjalista w zakresie stosunków kultur polsko-rosyjskich i oświaty z doby Komisji Edukacji Narodowej.
Człowiek, który poświęcił życie pracy naukowej i dydaktycznej, wieloletni wykładowca  w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Z Piotrkowem związany był od samego początku istnienia uczelni. Wychowawca młodzieży  i promotor  wielu prac magisterskich. Odszedł  Wspaniały Człowiek i Przyjaciel.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się  17 kwietnia o godzinie 13.00 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie, stamtąd wyprowadzenie zwłok na cmentarz przy ul. Młynarskiej.

PODZIĘKOWANIA Z TORONTO DLA PANI DR MUCHA

Oficjalne podziękowania dla Pani dr Danuty Mucha napłynęły z Polskiej Biblioteki w Toronto. Jak w nich napisano -  ofiarowane przez Panią dr książki "...pomogą upowszechnić język polski wśród Polonii Kanadyjskiej". 

ZMARŁ PROF. DR HAB. WŁADYSŁAW JACHER

Z głębokm żalem zawiadamiamy, że dnia 4 kwietnia 2009 roku zmarł prof. dr hab. WŁADYSŁAW JACHER - wieloletni wykładowca  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Filii w Piotrkowie Trybunalskim, wybitny specjalista w dziedzinie socjologii, Wychowawca i Przyjaciel młodzieży akademickiej, wspaniały Człowiek.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 8 kwietnia 2009 roku o godzinie 14.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach ul.Przyklinga 12 (Nasypowa), po którym odbędą się uroczystości żałobne na Cmentarzu Parafialnym w Starych Panewnikach.

Strona 150 z 155

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony