rekrutacja 2013/2014

Home

KONFERENCJA NAUKOWA INSTYTUTU NAUK PEDAGOGICZNYCH

W dniu 5-6 maja 2009 r. odbędzie się IX Międzynarodowe Sympozjum Naukowe nt. "Z rodziną i dla rodziny w dobie globalizacji". Organizatorem konferencji jest Instytut Nauk Pedagogicznych Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim. Więcej informacji o konferencji można przeczytać TUTAJ. Dostępny jest również PROGRAM KONFERENCJI.

ZMARŁ PROF. DR HAB. RYSZARD WOŁOSZYŃSKI

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 11 kwietnia  zmarł w Warszawie prof. dr hab. RYSZARD WOŁOSZYŃSKI, historyk, wybitny specjalista w zakresie stosunków kultur polsko-rosyjskich i oświaty z doby Komisji Edukacji Narodowej.
Człowiek, który poświęcił życie pracy naukowej i dydaktycznej, wieloletni wykładowca  w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Z Piotrkowem związany był od samego początku istnienia uczelni. Wychowawca młodzieży  i promotor  wielu prac magisterskich. Odszedł  Wspaniały Człowiek i Przyjaciel.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się  17 kwietnia o godzinie 13.00 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie, stamtąd wyprowadzenie zwłok na cmentarz przy ul. Młynarskiej.

PODZIĘKOWANIA Z TORONTO DLA PANI DR MUCHA

Oficjalne podziękowania dla Pani dr Danuty Mucha napłynęły z Polskiej Biblioteki w Toronto. Jak w nich napisano -  ofiarowane przez Panią dr książki "...pomogą upowszechnić język polski wśród Polonii Kanadyjskiej". 

ZMARŁ PROF. DR HAB. WŁADYSŁAW JACHER

Z głębokm żalem zawiadamiamy, że dnia 4 kwietnia 2009 roku zmarł prof. dr hab. WŁADYSŁAW JACHER - wieloletni wykładowca  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Filii w Piotrkowie Trybunalskim, wybitny specjalista w dziedzinie socjologii, Wychowawca i Przyjaciel młodzieży akademickiej, wspaniały Człowiek.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 8 kwietnia 2009 roku o godzinie 14.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach ul.Przyklinga 12 (Nasypowa), po którym odbędą się uroczystości żałobne na Cmentarzu Parafialnym w Starych Panewnikach.

INAUGURACJA OBCHODÓW TYSIĄCLECIA PAŃSTWA LITEWSKIEGO

Zgodnie z planem działania określonym na rok 2009 Studenckie Koło Naukowe “Polska-Wschód“ rozpoczyna cykl imprez poświęconych Litwie. W najbliższy czwartek - 2 kwietnia, członkowie Koła wraz z opiekunem dr Joanną Harazińską serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Pana Grzegorza Staneckiego poświęconą Wilnu.

Więcej…

WYJAZD DO CHORZOWA

SKN NOWA EUROPA zaprasza 16 kwietnia 2009 roku do Chorzowa na Międzyuczelniane Studenckie Seminarium Naukowe nt. „MERCOSUR a Unia Europejska” w Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej  Szkoły Bankowej w Poznaniu, gdzie obchodzony będzie Dzień Brazylii.

Więcej…

II AKADEMICKA GIEŁDA PRACY

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na II Akademicką Giełdę Pracy, która odbędzie się w dniu 22.04.2009 r., w auli  budynku A Filii UJK, początek o godz 10.00. Organizatorem Akademickiej Giełdy Pracy jest Akademickie Biuro Karier „Synergia”. Patronat nad imprezą objął Prorektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego ds. Filii prof. dr hab. Anna Grochulska. PROGRAM IMPREZY

Więcej…

WYKŁAD DR DANUTY MUCHA W BRUKSELI

Dr Danuta Mucha (Instytut Filologii Polskiej Filii UJK), przebywając w marcu na zaproszenie prof. dr Doroty Walczak-Delanois w Wolnym Uniwersytecie w Brukseli (Universite Libre de Breuxelles), wygłosiła wykład pt.: „Michalina Chełmońska – Szczepankowska (1885-1953) – życie i twórczość”.

Więcej…

CERTYFIKATY WOLONTARIATU EUROPEJSKIEGO

Podczas konferencji „Filozofia i praktyka społeczeństwa obywatelskiego”, jaka odbyła się w dniach 14-15 marca na Uniwersytecie Warszawskim, prof. Wiesław Klimaczak - Prezes Domu Europejskiego podsumował całoroczną współpracę ze Studenckim Kołem Naukowym „NOWA EUROPA”, działającym przy Filii UJK pod opieką dr. Cezarego Szyjko.

Więcej…

DYPLOMY DOSKONAŁOŚCI DLA STUDENTÓW STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

Studenci II roku stosunków międzynarodowych: Rafał Łysakowski, Patrycja Kumor, Jolanta Małgorzaciak, Bartosz Moniuszko, Magdalena Mrożek, Marcin Morawski, Małgorzata Mroczek uhonorowani zostali Dyplomami Doskonałości za odbycie staży zawodowych w Egipcie w roku 2008. Opiekunem staży był dr Cezary Szyjko

Strona 154 z 159

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony