rekrutacja 2013/2014

Home

XIII MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM NAUKOWE NT. RODZINA - DEMOGRAFIA - SPOŁECZEŃSTWO

W dniu 15 maja 2017 roku odbyło się XIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe nt. Rodzina – demografia – społeczeństwo. Organizatorem cyklicznych spotkań naukowych, poświęconych problematyce rodziny, jest Instytut Nauk Pedagogicznych. W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, w wymianie poglądów na temat funkcjonowania współczesnej rodziny uczestniczyli liczni goście z kraju i z zaprzyjaźnionych ośrodków naukowych z Ukrainy, w tym między innymi: Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenko w Kijowie; NAPN Ukrainy w Kijowie; Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. V.G. Korolenko w Połtawie oraz Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku.
W narracjach uczestników, pojawiała się wielowątkowość zagadnień familiologicznych. Osadzone one były zarówno w przeszłości, jak i we współczesności: od ponowoczesnych modeli wychowawczych po funkcjonowanie rodzin w okresie II Rzeczypospolitej. Prelegenci zwrócili również uwagę na kwestię wsparcia rodzin, w tym m.in. na działania podejmowane w ramach polityki społecznej państwa (rządowy program Rodzina 500+) oraz działalność wolontarystyczną.
Obrady sympozjum uświetnił koncert fortepianowy dr Anastazji Wilczkowskiej i występ wokalny mgr Magdaleny Hudzieczek-Cieślar. Więcej zdjęć na FB uczelni - ZOBACZ

rodzina demografia społeczeństwo

Więcej…

OBÓZ NAUKOWO-DYDAKTYCZNY NA MAZURACH

W dniach 30.04 - 5.05 2017 r. w Centrum Szkolenia Straży Granicznej (CSSG) im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Kętrzynie przebywała grupa studentów Katedry Bezpieczeństwa Narodowego i Katedry Ekonomii Wydziału Nauk Społecznych Filii UJK w ramach obozu naukowo-dydaktycznego. Obóz zorganizowany został przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego przy współpracy Piotrkowskiego Uniwersytetu Polowego, CSSG im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Kętrzynie i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej im. gen. bryg. Stefana Pasławskiego w Kętrzynie. W ramach programu obejmującego zapoznanie się z bazą CSSG, zadaniami, procesem szkolenia, strukturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG oraz odcinkiem granicy państwowej z Rosją,  studenci i towarzysząca im kadra naukowo-dydaktyczna zwiedziła także interesujące atrakcje turystyczne Warmii i Mazur.

Warsztaty w języku angielskim nauka tańca

XIII MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM NAUKOWE NT. RODZINA - DEMOGRAFIA - SPOŁECZEŃSTWO

Zakład Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej i Resocjalizacyjnej Instytutu Nauk Pedagogicznych Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza do udziału w XIII Międzynarodowym Sympozjum Naukowym nt. Rodzina – Demografia – Społeczeństwo, które odbędzie się 15 maja 2017 roku.

w

Więcej…

NASZA MAŁA OJCZYZNA - W POSZUKIWANIU UTRACONEGO CZASU

9 maja na Wydziale Filologiczno - Historycznym miała miejsce inauguracja programu wsparcia uniwersytetów trzeciego wieku: Nasza mała ojczyzna - w poszukiwaniu utraconego czasu. Z uroczystym wykładem wystąpił dr hab. prof UJK Marek Dutkiewicz.

nasza mała ojczyzna w poszukiwaniu utraconego czasu

Więcej…

XIII WAMPIRIADA

Warsztaty w języku angielskim nauka tańca

Więcej…

IV HISTORYCZNY FESTYN RODZINNY

Już czwarty raz Bractwo Zygmunta Starego i Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Filii UJK zorganizowali historyczny festyn rodzinny. Głównym wątkiem programu była inscenizacja historyczna dotycząca legendy o założeniu miasta przez Piotra Włostowica. Tradycyjnie odbył się turniej łuczniczy, można było posmakować podpłomyków i marcepana, postrzelać z karabinu czy wziąć udział w zabawach rycerskich. Więcej zdjęć na FB uczelni - ZOBACZ

IV historyczny festyn rodzinny

Więcej…

XIII WAMPIRIADA

zbiórka krwi przez środowisko akademickie UJK

ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ

Zaproszenie na wernisaż Marii Tymińskiej

Zaproszenie - ZOBACZ

ZAPRASZAMY!

IV historyczny festyn rodzinny

WARSZTATY KULTUROWE W JĘZYKU ANGIELSKIM

W dniu 26.04.2017 Sekcja Języka Angielskiego Studium Języków Obcych zorganizowała po raz trzeci warsztaty kulturowe z Richardem Mullaney. Moc pozytywnej energii prowadzącego, garść nowych informacji, wysoka kultura, mnóstwo zabawy i humoru zwłaszcza przy okazji tańca Ceilidh oraz... deszcz krówek uskrzydliły każdego uczestnika. Następne spotkanie za rok.

Warsztaty w języku angielskim nauka tańca

Więcej…

Strona 18 z 156

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony