rekrutacja 2013/2014

Home

ZMARŁA PROF. ALINA KWIATKOWSKA

profesor dr hab. inż. Ryszard Kuriata
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 4 maja 2018 zmarła
prof. dr hab. Alina Kwiatkowska
Pani Profesor była wieloletnim pracownikiem Katedry Filologii Angielskiej
UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
Profesor Kwiatkowska zajmowała się, między innymi, semantyką i semiotyką. Prywatnie koneserka sztuki współczesnej, wielbicielka podróży, Beatelsów, osoba ciekawa świata.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Pracownicy Katedry Filologii Angielskiej i Wydziału Filologiczno-Historycznego.

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "GLOBALNE I REGIONALNE KONTEKSTY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ"

Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej oraz Metodologii Badań Społecznych Instytutu Nauk Pedagogicznych Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Globalne i regionalne konteksty w edukacji wczesnoszkolnej". Konferencja odbędzie się 5 czerwca 2018 roku.

Konferencja naukowa

Więcej…

WIOSKA WIKINGA - FOTORELACJA

W minioną niedzielę dzięki wsparciu Piotrkowskiego Bractwa im. Zygmunta I Starego i Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Filii UJK oraz grupy rekonstrukcji historycznej Sława, mieliśmy okazję już po raz piąty przenieść się w czasie podczas historycznego pikniku rodzinnego „Wioska Wikinga”. Uczestnicy mieli okazję podpatrzeć jak wyglądało średniowieczne rzemiosło a także samodzielnie wykonać gliniane naczynia, rogowe ozdoby oraz upleść wiklinowy koszyk. Można było posmakować podpłomyków i marcepana, postrzelać z karabinu czy wziąć udział w zabawach rycerskich. Tradycyjnie odbył się turniej łuczniczy. Słoneczna pogoda sprawiła, że osób zaciekawionych historią było bardzo dużo. Impreza została objęta Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Ponadto patronatem medialnym wydarzenie objęły nasze miasto.pl, Dziennik Łódzki – 7Dni, ePiotrkow.pl, Strefa FM oraz TVP 3 Łódź. Więcej zdjęć pod linkami:
https://www.epiotrkow.pl/news/czytaj,32014
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/wioska-wikingow-w-piotrkowie-na-boisku-filii-uniwersytetu,4636233,artgal,t,id,tm.html
http://www.fotografikstudio.net/portfolio/historyczny-festyn-rodzinny-2018/

V Historyczny Festyn Rodzinny Wioska Wikinga

Więcej…

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wioska wikinga

ASPEKTY KULTURY POPULARNEJ

Katedra Filologii Angielskiej oraz Studenckie Koła Literacko-Kulturowego „Keep Calm” zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Aspekty kultury popularnej”. Zapraszamy studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciegostopnia oraz członków Studenckich Kół Naukowych uczelni wyższych. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystąpienia w formie referatów można zgłaszać do 15 maja 2018 r. na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa po odbytej prezentacji. Miejsce obrad: Katedra Filologii Angielskiej, Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, ul. J. Słowackiego 114/118, Budynek B.

konferencja Aspekty kultury popularnej

WARSZTATY DLA DZIECI

11 kwietnia 2018 roku w auli UJK w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się warsztaty językowe, w których udział wzięli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim. Warsztaty zorganizowane zostały przez studentki II roku edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z nauczaniem języka angielskiego pod kierunkiem dr Izabeli Kiełtyk-Zaborowskiej. Motywem przewodnim zajęć było spotkanie z Wiosenką Modrą. Dzieci, poprzez gry i zabawy, miały okazję utrwalić wiadomości dotyczące pisania listu oraz jego drogi od nadawcy do odbiorcy. Zabawę dopełniły samodzielnie zaadresowane koperty, na których dzieci za pomocą kolorowych farb odcisnęły swoje dłonie.

Warsztaty dla dzieci

Więcej…

DZIEŃ JAKOŚCI KSZTAŁCENIA 25.04.2018r.

dzień jakości kształcenia

DZIEŃ JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W UJK (WNS)

dzień jakości kształcenia na WNS

Program Dnia Jakości Kształcenia WNS - ZOBACZ

KONCERT SYMFONICZNY KARŁOWICZ/DOBRZYŃSKI

Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Polską Operą Królewską zapraszają na "Koncert Symfoniczny Karłowicz/Dobrzyński".
Koncert będzie miał miejsce 20 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowisko - teatralnej MOK. Bezpłatne wejściówki na koncert do odebrania od 9 kwietnia w MOK.

Polska Opera Królewska W DRODZE – założenie instytucji, by docierać z wydarzeniami do mniejszych miast w całej Polsce. Tym razem orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Tadeusza Karolaka wystąpi w Piotrkowie Trybunalskim. W programie znajdą się dwa symfoniczne utwory wybitnych polskich kompozytorów XIX wieku.

koncert symfoniczny

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYKŁAD

Wykład dra hab. Jacka Bonarka

Strona 5 z 161

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony