rekrutacja 2013/2014

Home

WIGILIA W KATEDRZE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

W piątek, 15 grudnia b.r. Katedra Bezpieczeństwa Narodowego zaakcentowała świąteczny klimat bożonarodzeniowy, organizując spotkanie przy opłatku. Zadbano o świąteczną atmosferę, tradycyjne wigilijne potrawy oraz prezenty od Mikołaja.

Wigilia w Katedrze Bezpieczeństwa narodowego

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Promocja Piotrkowskich Zeszytów Historycznych

JESZCZE RAZ SZLACHETNIE...

Jeszcze raz szlachetnie

Więcej…

KONFERENCJA BEZPIECZEŃSTWA WE LWOWIE

W dniach 26-29.11.2017r. przedstawiciel Katedry Bezpieczeństwa Narodowego prof. Bogusław Pacek przebywał we Lwowie spotykając się z przedstawicielami kilku uczelni w sprawach współpracy naukowej w zakresie bezpieczeństwa.
Profesor Pacek został przyjęty przez rektorów Uniwersytetu Ivana Franko (rektora prof. Volodymyra Melnyka i prorektor ds. współpracy zagranicznej prof. Marię Zubrzycką), Uniwersytetu "Politechnika Lwowska"(prorektorów - pierwszego prorektora prof. Wlolodymyra Pawlisza i prorektor ds. naukowych prof. Natalię Czuchraj) oraz Akademii Wojsk Lądowych (rektora-komendanta gen. prof. Pawlo Tkaczuka).
Prof. Pacek podczas pobytu we Lwowie wygłosił też wykład nt. "Silna Europa z silną Ukrainą" oraz uczestniczył w debacie nt. współczesnych wyzwań bezpieczeństwa międzynarodowego oraz złożył kwiaty i zapalił znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich oraz na grobach żołnierzy ukraińskich poległych w trwającej wojnie hybrydowej na wschodzie Ukrainy pochowanych na Cmentarzu Łyczakowskim.
W czasie spotkań z rektorami uczelni ukraińskich omawiano kwestie możliwości współpracy ich uczelni z Wydziałem  Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Filii w Piotrkowie Trybunalskim oraz Wydziałem  Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii, z którą Wydział w Piotrkowie zawarł w listopadzie br. porozumienie o współpracy. Rozpatrywano możliwości organizowania wspólnych konferencji naukowych, publikowania artykułów w polskich magazynach naukowych i stworzonym wspólnie międzynarodowym kwartalniku naukowym. Także rozmawiano o przyszłym prowadzeniu badań naukowych.

Konferencja Bezpieczeństwa we Lwowie

Więcej…

SZLACHETNA PACZKA 2017

W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki 2017 udało się obdarować 58 rodzin, wartość szacunkowa pomocy to ok. 150 tys. PLN. Uniwersytet zwyczajowo był nie tylko współorganizatorem akcji w Piotrkowie, ale także darczyńcą a studenci Filii wolontariuszami. Szlachetna Paczka w Piotrkowie działa od roku 2011, pomaga nie tylko na terenie miasta, ale sąsiednich gmin i powiatów. Liderem akcji jest absolwent UJK, mieszkaniec Gorzkowic - Oskar Kuliński. Wszystkim studentom,dobrodziejom i drużynie W gratulujemy i dziękujemy!

Szlachetna Paczka 2017

NOWA OFERTA ZATRUDNIENIA

W sekcji "Zatrudnienie" zostało umieszczone ogłoszenie dot. zatrudnienia w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych (ZOBACZ)

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU NASZA MAŁA OJCZYZNA - W POSZUKIWANIU UTRACONEGO CZASU

W dniu 8 grudnia na Wydziale Filologiczno-Historycznym odbyła się miła, choć pożegnalna uroczystość związana z zakończeniem projektu "Nasza mała Ojczyzna - w poszukiwaniu utraconego czasu". Były przemówienia, podziękowania a także wykład o nalewkach. Na koniec uroczystości uczestnicy skosztowali okazjonalnego tortu.

zakończenie projektu Nasza mała Ojczyzna w poszukiwaniu utraconego czasu

Więcej…

INFORMACJA O PRZETARGU

 
W sekcji przetargi pojawiła się informacja o przetargu nieograniczonym na Wykonanie przyłącza światłowodowego pomiędzy budynkami UJK w Kielcach Filia w Piotrkowie Tryb. ZOBACZ WIĘCEJ

GEN. PAWLIKOWSKI GOŚCIEM PTB NA UJK

W środę 6 grudnia 2017 roku w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się kolejna debata w ramach Piotrkowskiej Trybuny Bezpieczeństwa. Tym razem gościem Trybuny był generał brygady Biura Ochrony Rządu – Andrzej Pawlikowski, szef BOR-u w latach 2006 – 2007 oraz 2015 – 2017.
Zgodnie z formułą Trybuny spotkanie przebiegło w trzech turach:
•    pierwsza tura – generał Andrzej Pawlikowski przybliżył, w krótkim wykładzie, idee i zasady funkcjonowania Biura Ochrony Rządu w Polsce oraz zmiany, jakie mają zajść w tej formacji w związku z planowaną jej reformą,
•    druga tura – gość Trybuny odpowiadał na pytania od prowadzących debatę, które dotyczyły przede wszystkim zasad formalno-prawnych oraz finansowych działania Służby Ochrony Państwa – nowej jednostki, która ma zastąpić Biuro Ochrony Rządu,
•    trzecia tura – gość odpowiadał na pytania od publiczności – licznie przybyłych studentów Piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, pracowników naukowych i administracyjnych Filii oraz, jak zwykle niezawodnych, mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, którzy dociekali zasadności przeprowadzania zmian w zasadach działania Biura Ochrony Rządu oraz różnic między „starym” BOR-em a „nową” SOP.
Dzięki ogromnej wiedzy generała Andrzeja Pawlikowskiego oraz jego otwartości na pytania, debata przyczyniła się do upowszechnienia wiedzy na temat obecnego oraz przyszłego stanu elitarnej jednostki, jaką jest Biuro Ochrony Rządu.
Dyrekcja Piotrkowskiej Trybuny Bezpieczeństwa dziękuje Gościowi za przyjęcie zaproszenia, a wszystkich zainteresowanych zaprasza na kolejne debaty.

gen. Pawlikowski gościem PTB na UJK

Więcej…

ZAPRASZAMY!

Zakończenie projektu Nasza mała ojczyzna w poszukiwaniu utraconego czasu

Strona 6 z 156

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony