rekrutacja 2013/2014

Home

INFORMACJA

Uczestnicy obozu naukowo-dydaktycznego w Kętrzynie, zbiórka 22 kwietnia 2018r. o godzinie 9:15 na parkingu wewnętrznym Filii UJK.

INTEGRACJA NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE I PEDAGOGIKI

W Bełchatowie, podczas Konferencji Naukowej na temat: Pedagogika w służbie instytucjonalnej profilaktyki zagrożeń i patologii społecznych oraz resocjalizacji, miały miejsce wartościowe pod względem merytorycznym dyskusje. Przedstawiciele dwóch dyscyplin naukowych, usytuowanych w dziedzinie nauk społecznych: nauki o bezpieczeństwie i pedagogika, zgłębiający problematykę działań profilaktycznych względem współczesnych zagrożeń, podjęli próbkę wypracowania rekomendacji służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych.

W podejściu postdyscyplinarnym, którego charakterystyczną cechą jest wyłonienie przedmiotów wspólnych dla kilku dyscyplin naukowych, a które to przedmioty nie należą do nikogo (nikt ich nie zawłaszcza), właśnie bezpieczeństwo należy tak traktować. Takie ujęcie pozwala pogodzić kompetencje wielu dyscyplin naukowych (nie tylko nauk o bezpieczeństwie i pedagogiki). Podejście postdyscyplinarne należy rozumieć jako postulat komplementarności i uczenia się od siebie nawzajem, a nie grupowania dyscyplin nauki wokół bytu, jakim jest bezpieczeństwo i „przepychanie się”, która z dyscyplin ma lepsze kompetencje do badania tego typu bytów – jak bezpieczeństwo. Dużym zainteresowaniem cieszył się referat otwierający konferencję, wygłoszony przez pracownika z naszej Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, dr. hab. inż. Jana Zycha, prof. UJK, na temat zagrożeń w społeczeństwie sieciowym.

Integracja nauk o bezpieczeństwie i pedagogiki

Więcej…

INFORMACJA

Bezpieczeńśtwo Narodowe II rok II stopnia. Uprzejmie informujemy, że z przyczyn organizacyjnych zjazd na studiach niestacjonarnych z dnia 5-6 maja 2018 r. zostaje przeniesiony na 16-17 czerwca 2018 roku.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Życzenia wielkanocne

ZARZĄDZANIE BUDŻETEM GMINY W PRAKTYCE

W ramach Forum Nauka-Biznes Katedra Zarządzania wraz z SKN Nowoczesny Menedżer i SKN Młody Inwestor przygotowała spotkanie ze skarbnikiem gminy Moszczenica Panią Anną Kaźmierczak.

Targi Eudkacyjne w Opocznie

Więcej…

ZARZĄDZANIE FINANSAMI GMINY, TEORIA I PRAKTYKA

23 marca (piątek) serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Forum Dialogu Nauka-Biznes. Tematem przewodnim będzie: "Zarządzanie finansami gminy, teoria i praktyka". Wykład wygłosi skarbnik gminy Moszczenica Pani Anna Kaźmierczak. Zapraszamy!

Forum Dialogu Nauka Biznes

WOJNA HYBRYDOWA NA UKRAINIE - PROMOCJA KSIĄŻKI

W dniach 20-21 marca 2018 roku, odbyły się wydarzenia związane z promocją książki prof. Bogusława Packa pt. Wojna hybrydowa na Ukrainie. Oprócz analiz związanych z sytuacją wojenną na Krymie i w Donbasie studenci i inni zainteresowani mogli się zapoznać z tematyką związaną z wojną propagandową, bezpieczeństwem Polski, agentami wpływu i aktualną geopolityką na świecie.

Targi Eudkacyjne w Opocznie

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zaproszenie na wykład

WOJNA HYBRYDOWA NA UKRAINIE

Aula UJK! Najbliższy wtorek i środa - spotkanie z problematyką wojny hybrydowej i i autorem książki o konflikcie na Ukrainie profesorem Bogusławem Packiem. Zapraszamy!

Wojna hybrydowa na Ukrainie

KONFERECJA "W STULECIE NIEPODLEGŁEJ"

16 marca 2018 r. na Wydziale Filologiczno - Historycznym odbyła się konferencja naukowa dotycząca niepodległości Rzeczypospolitej.

Targi Eudkacyjne w Opocznie

Więcej…

Strona 6 z 161

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony