rekrutacja 2013/2014

Homegrudzień 2012BRONISŁAW WROCŁAWSKI UDZIELIŁ STUDENTOM LEKCJI AKTORSTWA

BRONISŁAW WROCŁAWSKI UDZIELIŁ STUDENTOM LEKCJI AKTORSTWA

Nie rezygnujcie z aktorstwa, bawcie się w teatr...

 ...powiedział studentom UJK w Piotrkowie Bronisław Wrocławski, który przyjechał na piotrkowską uczelnię, by udzielić młodym ludziom lekcji aktorstwa.
O teatrze, pracy nad rolą, metodach Stanisławskiego i Michaiła Czechowa oraz korzyściach, jakie niesie zabawa w teatr, opowiadał w ubiegłą środę ten znany, polski aktor filmowy i teatralny, wykładowca i dziekan Wydziału Aktorskiego w PWSFTviT w Łodzi. Artysta przyjechał na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie na zaproszenie studentów. Młodzież z teatru “Wyjście Ewakuacyjne” w ramach podziękowania aktorowi wystąpiła przed publicznością i przed nim samym z własnym programem.
- Chcieliśmy pokazać Bronisławowi Wrocławskiego, że tworzymy fajny teatr na naszej uczelni i naprawdę mamy się czym pochwalić. Poprzez taką formę działalności artystycznej studenci nie tylko dobrze się bawią , ale czerpią z tej zabawy niesamowite korzyści. Stają się choćby bardziej otwarci, kreatywni i wrażliwi. Myślę, że o tym długo mogłaby mówić pani Lucyna Jakubczyk, która od wielu lat zajmuje się studenckim teatrem- mówi Ewa Tarnowska-Ciotucha, opiekun teatru studenckiego "Wyjście Ewakuacyjne".
Zajęcia z Bronisławem Wrocławskim rozpoczęły się w ubiegłą środę o godz. 17.00 w auli UJK w Piotrkowie. Aktor dużo czasu poświęcił na rozmowy o teatrze. Chętnie odpowiadał na pytania słuchaczy. Zachęcał też do dalszej pracy i nierezygnowania z uprawiania poletka, jakim jest teatr.
- Zaproszenie, jakie otrzymałem od studenckiego teatru “Wyjście Ewakuacyjne”, jest dla mnie bardzo miłe. Staram się spełniać takie prośby młodzieży. Spotkałem na tej uczelni ludzi, którzy tworzą własny teatr, a teatr jest blisko mnie, czyli są to moi pobratymcy. Cieszy mnie, że są ludzie, dla których teatr jest radością, odskocznią lub może wręcz sensem bytowania poza swoimi codziennymi zadaniami. Dobrze, bo uprawianie takiego poletka szalenie poszerza horyzonty - mówi Bronisław Wrocławski.
Aktor mówił o różnicach między teatrem amatorskim a zawodowym. A raczej o ich braku.
- Aktorzy zawodowi i amatorzy - stoimy na jednej szali szaleńców, którzy usiłują stawiać się w innych okolicznościach niż dane są w życiu. Warto to robić i życzę studentom, by nie rezygnowali z teatru - podsumowuje aktor.

Bronisław Wrocławski 

tekst i foto: Ewa Tarnowska-Ciotucha

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony