rekrutacja 2013/2014

Homeluty 2013III NOWOROCZNY SHOW UNIWERSYTECKI 2013 ZA NAMI (aktualizacja)

III NOWOROCZNY SHOW UNIWERSYTECKI 2013 ZA NAMI (aktualizacja)

Bogaty, barwny, różnorodny i dowcipny. Taki był program tegorocznego Noworocznego Show, który można było obejrzeć we wtorek (22 stycznia br) w auli UJK w Piotrkowie. W nim znalazła się grypsowana bajka o Czerwonym Kapturku, Teatrzyk Zielona Gęś z tragedią erotomana w tle, wiersz Tuwima, najnowszy repertuar kabaretu Jesteś.My i energetyczna zumba. Wszystko w stylistyce lat dwudziestych ubiegłego wieku, przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Student Blues Show. Podczas Show żacy integrowali się z wykładowcami, a wykładowcy z żakami. Wszystko po to, by pomóc potrzebującym.

III Noworoczny Show Uniwersytecki

Wystąpili studenci, którzy pod opieką magistra Grzegorza Staneckiego przygotowali grypsowaną bajkę o Czerwonym Kapturku (notabene postać główna zrobiła największe wrażenie na widzach), żacy z teatru studenckiego „Wyjście Ewakuacyjne”, którego opiekunem jest Ewa Tarnowska-Ciotucha zaprezentowali fragmenty Teatrzyku Zielona Gęś K.I. Gałczyńskiego, a kabaret Jesteś.My swój najnowszy program. Nie zabrakło też solowych i grupowych występów wykładowców. Dr Magdalena Olszewska recytowała wiersz J. Tuwima, a dr Katarzyna Gal ujawniła swoje talenty muzyczne. Dr Anastazja Wilczkowska zachwyciła wszystkich minikoncertem fortepianowym, a na koniec grupa energetycznych kobiet zatańczyła zumbę. Dowcipnie i z przekąsem imprezę poprowadzili dr Joanna Łuczak i mgr Konrad Klukowski. Piękne stroje i stylizacje z lat dwudziestych młodych aktorów oraz muzyka na żywo były wielkim atutem imprezy. Ogromne zaangażowanie studentów i ich opiekunów było widoczne na scenie. Wszystko po to, by pomóc podopiecznym Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa” w Piotrkowie.

materiał dźwiękowy nagrany przez dziennikarza Radia Eska Rafała Różyckiego
 

Celem imprezy była integracja wykładowców ze studentami i zbiórka pieniędzy dla rodziny Broniarczyków. Każdy mógł przyjść, dobrze się bawić i wrzucić do puszki choćby symboliczną złotówkę. Widzowie złotówki wrzucali i dzięki nim oraz dzięki hojności studentów udało się zebrać 2 tys. 300 zł. (według wstępnych wyliczeń)Pieniądze trafią do wspomnianej  rodziny, która marzy o nowym komputerze.

Organizatorami imprezy byli: teatr studencki „Wyjście Ewakuacyjne”, studenckie Koło Naukowe Pedagogiczno-Psychologiczne, Pracownia Wychowania Estetycznego oraz studenci animacji kulturalnej.

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony