rekrutacja 2013/2014

Homeluty 2013WYDZIAŁOWA ZBIÓRKA SZLACHETNEJ PACZKI!

WYDZIAŁOWA ZBIÓRKA SZLACHETNEJ PACZKI!

Z końcem grudnia 2012 na Wydziale Nauk Społecznych Filii UJK zakończyła się zbiórka artykułów żywnościowych i pieniędzy na potrzeby jednej z rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Wydziałowa zbiórka Szlachetnej Paczki

To już 2 edycja akcji, kiedy studenci i pracownicy naszego Wydziału wzięli pod swe opiekuńcze i filantropijne skrzydła potrzebujących, zaproponowanych przez woluntariuszy Szlachetnej Paczki. W tym roku nasza szkoła stała się  nie tylko darczyńcą ale także centrum tej inicjatywy w Piotrkowie Trybunalskim.

Akcja koordynowana przez magistra Grzegorza Staneckiego dotyczyła rodziny o kodzie LDZ-992-026155 (samotna, chora matka z trójką dzieci). Jej potrzeby dotyczyły opału węglowego, trzech materacy na łóżka, obuwia, artykułów żywnościowych i chemicznych i szkolnych. Władze wydziału zaakceptowały pomysł i mocno przyczyniły się do wsparcia inicjatywy. W sumie zebrano prawie 3 000 PLN.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Dziekana Prof. Andrzeja Felchnera, który od samego początku wsparł akcję formalnie, prosząc o pomoc i zaangażowanie wszystkich studentów i pracowników wydziału. Akcję wspierała także Pani dziekan ds. studenckich dr Joanna Majchrzyk- Mikuła - za dobre słowo, pieczę, oprawę i inspiracje związane z samym finałem akcji, a także jej charakterem w przyszłości bardzo dziękujemy. W tym roku w akcję zaangażowali się także studenci ekonomii i zarządzania dzięki osobistemu udziałowi w kweście Pana dr Rogalskiego, kolejny raz dziękujemy za chart ducha, optymizm i wieczną wiarę w hossę.

Na oddzielny akapit  zasługują  pracownicy Aresztu Śledczego, którzy dzięki pomocy i twórczej energii pracownika tej jednostki penitencjarnej - Pana Jacka Krzciuka wsparli nas kwotą  543 PLN. Dziękujemy.

Ostatnie dowody wdzięczności należą się przede wszystkim darczyńcom.

W imieniu Rodziny dziękujemy każdemu studentowi zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych, Paniom w szatni, które pomagały magazynować żywność, pracownikom firmy Xerox, którzy  dali niezłą bonifikatę na druk propagandowych plakatów, pracownikom dydaktycznym i administracyjnym, którzy jak zwykle nie szczędzili grosza i okazali się  prawdziwą hojnością.

Dzięki empatii, dobremu sercu i zwykłej ludzkiej solidarności udało nam się już drugi raz zaspokoić wszelkie potrzeby rodziny, której przekazaliśmy wszystkie wcześniej zgłoszone i potrzebne artykuły.

Zakupiliśmy 1,5 tony węgla, tapicer zrobił 3 porządne i grube materace, zakupiliśmy obuwie zimowe, sporządziliśmy ok. 20 paczek żywnościowych i chemicznych. W ramach prezentu dla Rodziny zakupiliśmy zawsze przydatną kuchenkę mikrofalowa. Rachunki i szczegółowe rozliczenie można zobaczyć w pokoju 214 w poniedziałki.

Starczyło także funduszy aby przekazać skromny podarunek rodzinie, która została obdarowana przez Wydział Nauk Społecznych Filii UJK w poprzednim razem (2011). Myśl aby pozostawać w nadziei, że pomoc może przyjść zawsze a czasem dwa razy, okazała się na tyle  cenna, że inicjatywa zyskała akceptację wszystkich aktywnych woluntariuszy i jest nadzieja, że stanie się tradycją uczelnianej zbiórki.

Na koniec należą się szczególne podziękowania współpracującym studentom. Wsparcie, realna pomoc, pomysłowość i osobiste zaangażowanie charakteryzowało następujące grupy:
II rok 1º pedagogiki resocjalizacyjnej
III rok 1º pedagogiki resocjalizacyjnej
II rok 2º pedagogiki resocjalizacyjnej

Wszystkim dziękujemy i aby do Wiosny!!!
Więcej wiadomości ogólnych o akcji pod linkami http://www.wiosna.org.pl/ a także http://www.szlachetnapaczka.pl/

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony