rekrutacja 2013/2014

Homeczerwiec 2014IV PIOTRKOWSKI KONKURS WIEDZY O SPORCIE PRZED NAMI

IV PIOTRKOWSKI KONKURS WIEDZY O SPORCIE PRZED NAMI

Przed nami czwarta odsłona Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W sobotę 14 czerwca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego rywalizować będą znawcy sportu z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.

Konkurs wiedzy o sporcie


   Znasz polskich medalistów ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Sochi? Potrafisz wymienić reprezentacje które zagrają na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? Wiesz w jakich klubach grają poszczególni piłkarze? Znasz pseudonimy polskich siatkarzy? Jeżeli masz choć trochę wiedzy na ten temat to nie trać czasu i spróbuj swoich sił w IV Piotrkowskim Konkursie Wiedzy o Sporcie, który w sobotę 14 czerwca odbędzie się w budynku B piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (ul. Słowackiego 114/118).

    Piotrkowianie swoją wiedzę sportową sprawdzą już po raz czwarty. Frekwencja podczas wcześniejszych konkursów była bardzo wysoka, dlatego organizatorzy już po raz drugi zdecydowali się na rozszerzenie formuły. Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs odbędzie się w dwóch odsłonach: dla dorosłych i dla dzieci ze szkół podstawowych.

    - Oczywiście poziom trudności pytań dla jednej i drugiej grupy będzie zdecydowanie inny. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w konkursie. Można nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale także wygrać cenne nagrody. Dla dziecka, które wykaże się największą wiedzą przygotowaliśmy rower górski, natomiast w rywalizacji dorosłych główną nagrodą jest nowoczesny tablet – zachęcają organizatorzy zaznaczając, że nie zabraknie także nagród dla pozostałych osób, które znajdą się na podium.

    Główną nagrodę w konkursie dla dorosłych ufundował Urząd Miasta, natomiast w konkursie dla dzieci Duszpasterstwo Młodzieży. Kolejne nagrody za drugie i trzecie miejsca zostały zakupione przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz biuro podróży Juventur.
   Organizatorzy przygotowali także nie lada niespodziankę. Podczas konkursu wylosowana zostanie nagroda specjalna: piłka z autografami reprezentantów Polski w siatkówce. Piłkę wręczy zwycięzcy gość specjalny konkursu Michał Bąkiewicz, Mistrz Europy w siatkówce.
Konkurs rozpocznie się o godzinie 11.00. Uczestnicy będą mieli około godziny na napisanie testu. W oczekiwaniu na wyniki dla piszących organizatorzy przygotowali poczęstunek. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród planowane jest około godziny 12.30.

   - Ten rok pod względem sportowym jest wyjątkowy ponieważ mamy trzy wspaniałe imprezy: Igrzyska Olimpijskie w Sochi, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Brazylii oraz polskie Mistrzostwa Świata w siatkówce. Test i pytania będą więc w zdecydowanej mierze związane właśnie z tymi wydarzeniami, choć nie zabraknie na pewno odniesień do innych wydarzeń i sportu lokalnego – zdradzają organizatorzy.

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony