rekrutacja 2013/2014

Homelistopad 2014III FORUM GOSPODARKI WSPÓŁCZESNEJ W KAMERZE TELEWIZJI PIOTRKÓW

III FORUM GOSPODARKI WSPÓŁCZESNEJ W KAMERZE TELEWIZJI PIOTRKÓW

ROZWÓJ AGROLOGISTYKI – SZANSE I BARIERY to temat III FORUM GOSPODARKI WSPÓŁCZESNEJ zorganizowanego przez Katedrę Zarządzania i Katedrę Ekonomii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.

III Forum Gospodarki

Konferencja odbyła się 21 listopada 2014 r. w Zamku Królewskim w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją medialną Telewizji Piotrków zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego*:

Teoretycznie i praktycznie o agrologistyce

III Forum Gospodarki Współczesnej organizowane przez Wydział Nauk Społecznych piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbywa się dziś (21.11) na Zamku Królewskim. W tym roku konferencja organizowana jest pod hasłem „Rozwój Agrologistyki – szanse i bariery”.
- Agrologistyka to połączenie dwóch obszarów badań: rolnictwa oraz zarządzania i ekonomi. Zadaniem agrologistyki jest dać nam odpowiedź na pytanie, jak sprawnie kierować sprawami rolnictwa i zajmować się dystrybucją produktów powstających na gospodarstwach -  mówił podczas konferencji prof. Andrzej Felchner, dziekan Wydziału Nauk Społecznych.

- Podczas tegorocznej konferencji nieco rozszerzyliśmy jej formułę. Dwa poprzednie fora były stricte naukowe, natomiast w tym roku udało nam się połączyć naukę z praktyką. Partnerem konferencji została firma Nowalijka. Po zakończeniu części teoretycznej udamy się do tego przedsiębiorstwa i będziemy agrologistykę poznawać od strony praktycznej – mówiła Maria Tymińska, organizatorka tegorocznego forum.

Na konferencji obecny był wiceprezydent Adam Karzewnik, który na ręce prof. Felchnera przekazał list od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
W Europie i na świecie pojawia się szereg nowych zjawisk, a także związane z nimi problemy, które stanowią wyzwanie dla nauki i biznesu. Dlatego za niezwykle cenną uważam inicjatywę organizacji przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego III Forum Gospodarki Współczesnej pt. „Rozwój agrologistyki – szanse i bariery”, podczas którego podejmowane będą zagadnienia dotyczące roli logistyki w funkcjonowaniu i rozwoju agrobiznesu – napisał prezydent w swoim liście.

W trakcie dzisiejszego forum uczestnicy wysłuchali referatów na temat koncepcji społecznej odpowiedzialności w sieci dostaw artykułów spożywczych oraz produkcji i logistyki obrotu towaru o krótkotrwałej przydatności do spożycia. Przybyli zwiedzą także Zamek Królewski oraz zobaczą, krótką prezentację podsumowującą wszystkie referaty nadesłane na konferencję.

*bezpośredni link do artykułu: PRZEJDŹ

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z konferencji zaprezentowanej przez Telewizję Piotrków w Informacjach Piotrkowskich z dnia 21.11.2014r. (źródło: kanał Telewizji Piotrków na youtube.com):

III Forum Gospodarki Współczesnej

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony