rekrutacja 2013/2014

Homeczerwiec 2015PRZED NAMI JUBILEUSZOWY – V PIOTRKOWSKI KONKURS WIEDZY O SPORCIE

PRZED NAMI JUBILEUSZOWY – V PIOTRKOWSKI KONKURS WIEDZY O SPORCIE

Przed nami piąta odsłona Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W sobotę 20 czerwca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego rywalizować będą znawcy sportu z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.

Konkurs wiedzy o sporcie

Znasz polskich medalistów ostatnich Igrzysk Olimpijskich? Wiesz kto zagrał na ostatnich Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? Wiesz w jakich klubach grają poszczególni siatkarze? Znasz sukcesy polskich lekkoatletów? Jeżeli masz choć trochę wiedzy na ten temat to nie trać czasu i spróbuj swoich sił w V Piotrkowskim Konkursie Wiedzy o Sporcie, który w sobotę 20 czerwca odbędzie się w budynku B piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (ul. Słowackiego 114/118).

Piotrkowianie swoją wiedzę sportową sprawdzą po raz piaty. Już tradycyjnie konkurs odbędzie się w dwóch odsłonach: dla dorosłych i dla dzieci ze szkół podstawowych.

- Oczywiście poziom trudności pytań dla jednej i drugiej grupy będzie zdecydowanie inny. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w konkursie. Można nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale także wygrać cenne nagrody. W obu kategoriach wiekowych główną nagrodą jest nowoczesny tablet – zachęcają organizatorzy zaznaczając, że nie zabraknie także nagród dla pozostałych osób, które znajdą się na podium. 

W tym roku konkurs dla dorosłych będzie miał nieco inny przebieg. Rywalizacja dorosłych rozpocznie się o godz. 10.00 od napisania krótkiego testu. Na jego podstawie wyłonionych zostanie najlepszych ośmiu zawodników, którzy zmierzą się w rundzie finałowej. Ta część powinna rozpocząć się około godz. 11.00.

- Można powiedzieć, że runda finałowa będzie przeprowadzona w systemie pucharowym. Ośmiu zawodników zostanie dobranych w pary i tak powstaną ćwierćfinały. Zwycięzcy awansują do półfinałów, a potem z półfinałów do finału. W tej fazie pytania będą zadawane ustnie przy zgromadzonej publiczności – opowiadają organizatorzy.

Z kolei konkurs dla dzieci będzie miał taką samą formę, jak w ubiegłym roku. Najmłodsi o godz. 10.00 rozpoczną pisanie testu, który wyłoni zwycięzców.

- W tym roku nie mamy tak wielkich imprez sportowych, jak w ubiegłym roku, dlatego nie będziemy skupiać się na żadnym konkretnym wydarzeniu, a pytania odnosić się będą do najpopularniejszych polskich dyscyplin sportowych – zdradzają organizatorzy. 

Trzy główne nagrody w konkursie dla dorosłych ufundował Urząd Miasta, natomiast w konkursie dla dzieci główną nagrodę ufundowało Duszpasterstwo Młodzieży. Kolejne nagrody za drugie i trzecie miejsca zostały przygotowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim i posła Artura Ostrowskiego, natomiast prezent dla najlepszej kobiety startującej w konkursie ufunduje biuro podróży Juventur.

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony