rekrutacja 2013/2014

Homepaździernik 2016BOHATEROWIE POSZUKIWANI! TRWA REKORDOWY NABÓR WOLONTARIUSZY DO SZLACHETNEJ PACZKI!

BOHATEROWIE POSZUKIWANI! TRWA REKORDOWY NABÓR WOLONTARIUSZY DO SZLACHETNEJ PACZKI!

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tego unikatowego projektu. Także w rejonie piotrkowskim  można zostać wolontariuszem. Kandydaci mogą zgłaszać się  przez stronę www.superw.pl do 21 października.

wo jaworski m

SZLACHETNA PACZKA od 15 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych. To wszystko dzieje się, także na Ziemi Piotrkowskiej. Jak mówi Oskar Kuliński, Lider Szlachetnej Paczki  w rejonie Piotrków Trybunalski i Okolice od tego  ile osób będzie liczył piotrkowski zespół Szlachetnej Paczki będzie zależało  do  ilu rodzin dotrzemy w tym trudnym, ale jakże rozwojowym rejonie.

Bez wolontariuszy, nie ma Paczki

W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW – wolontariuszy.  Ich rola jest kluczowa.

Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To jedna z ich historii:

Para wolontariuszy przychodzi do domu, w którym mieszka ojciec z 14-letnim synem z wodogłowiem. Siadają, chłopiec ładuje się na kolana dziewczyny, a wolontariusz robi wywiad z ojcem: „Co się stało, że jesteście biedni?”. Byli normalną rodziną, urodziło im się chore dziecko, jego żona odeszła po pół roku. On był inżynierem, ale stracił pracę i zaczęły się problemy. Wolontariusz zapytał: „Czego potrzebujecie?”. Na co ten mężczyzna się rozpłakał i mówi: „Ja już niczego nie chcę, najważniejsze, że mnie wysłuchaliście”.

Ludzi biednych nikt nie słucha, bo wysłuchanie takich historii to ogromny ciężar. Zresztą wolontariusze po takich wizytach często nie śpią. Ich życie też się zmienia, 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Wolontariat, który rozwija

– Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce  nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce  nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.

– Wolontariat w Paczce to ciężka praca, ale dająca wiele satysfakcji i odmieniająca życie – mówi Ewa Grabowska, SuperW  Szlachetnej Paczki z Woli Krzysztoporskiej. Miałam nadzieję zmienić czyjeś życie, tymczasem zmieniło się moje – podkreśla.

Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Ewa – 533 122 949
Oskar – 503 418 847

 

wo jaworski m

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony