rekrutacja 2013/2014

Homestyczeń 2017MIĘDZYNARODOWE FORUM MŁODZIEŻY

MIĘDZYNARODOWE FORUM MŁODZIEŻY

Mróz za oknem nie przestraszył organizatorów międzynarodowego forum młodzieży „Poznaj swojego partnera”, które zorganizowało Studenckie Koło Naukowe „Polska-Wschód” kierowane przez dr Joannę Harazińską. Spotkanie miało miejsce 8 stycznia, a poświęcono je nawiązaniu relacji naukowych i koleżeńskich z przedstawicielami różnych instytucji kulturalnych i edukacyjnych z naszego miasta partnerskiego – Kostromy. Gościliśmy panią Prorektor Państwowego Uniwersytetu Kostromskiego Profesor Lubow Tymininę, Panią docent Tatianę Asafową – specjalistę z zakresu pedagogiki oraz dyrektorów szkół (w tym szkoły dyplomacji) i ośrodków kultury. Szczególnie ciepło przyjęto kostromską młodzież, która przygotowała ciekawe wystąpienia  z zakresu historii swojego miasta i regionu W przygotowaniu do konferencji aktywny udział wzięła też młodzież z Klubu Europejskiego III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, co stanowi ważny aspekt promocji naszej Filii w środowisku młodzieży szkół średnich.
Po zakończeniu części naukowej obrad władzę jednak przejął mróz, na szczęście w postaci niezwykle sympatycznego Dziadka Mroza z Rosji, który w towarzystwie swojej pięknej asystentki - Śnieżynki - przekazał uczestnikom spotkania ciepłe życzenia noworoczne i drobne upominki.
Studenci – członkowie SKN „Polska-Wschód” wyrazili podziękowanie przedstawicielom Władz Filii - panu Dziekanowi WNS prof. Andrzejowi Felchnerowi i pani Dziekan dr Zofii Szewczyk za  udział w spotkaniu, serdeczne przyjęcie gości z Kostromy i wsparcie organizatorów Forum.
Należy mieć nadzieję, że pierwsze kroki zaowocują dalszą współpracą w zakresie nauki i wymiany młodzieży. Podczas obrad omówiono perspektywy i możliwości takiego współdziałania z naszym miastem partnerskim.

SKN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony