rekrutacja 2013/2014

HomeStudentAkademia IT Microsoft

Akademia IT Microsoft


Koordynator projektu: dr Stanisław Leszto

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
telefon: (44)7327400, wew. 8403
 

IT Academy

 

 

 

W roku akademickim 2005/2006 Wydział Nauk Społecznych Filii Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach (obecnie Uniwersytetu Huamanistyczno-Przyrodniczego) otrzymał autoryzację w programie Microsoft IT Academy na poziomie lokalnym (wcześniej pod nazwą AATP - Authorized Academic Training Program).
 
Program Microsoft IT Academy jest długofalowym programem edukacyjnym zapewniającym przystępną metodę szkolenia w zakresie technologii Microsoft dla poszukujących wiedzy studentów, nauczycieli. Udział w programie zapewnia bezpłatne szkolenia wykładowców i studentów. Program pomocy metodycznej IT Academy udostępnia także studentom i wykładowcom oprogramowanie w ramach programu MSDNAA oraz szeroką gamę materiałów e-learningowych.
 
IT Academy kształtuje model ustawicznej edukacji mający na celu ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Zaletą uczestnictwa w programie jest zmniejszenie wydatków, kształcenie wykwalifikowanych specjalistów oraz uzyskanie dostępu do zasobów najnowszej wiedzy z zakresu technologii IT.
 
Zadaniem programu jest prowadzenie zajęć na uczelni przygotowujących studentów do zdania egzaminu certyfikacyjnego MCP (Microsoft Certified Professional), dających im w ten sposób rzetelną wiedzę praktyczną. Studenci uzyskują w ramach zajęć dostęp do laboratoriów, oprogramowania, materiałów szkoleniowych oraz wykwalifikowanej kadry. Dzięki programowi IT Academy mogą zapoznać się z aktualnymi technologiami i produktami firmy Microsoft. Ukończenie zajęć z zakresu IT Academy potwierdzone jest pozyskaniem stosownego certyfikatu (wydawanego przez firmę Microsoft). Obecnie zajęcia z zakresu IT Academy prowadzone są w ramach dwu specjalizacji: inżynierskiej i bazodanowej.

 

SZKOLENIA DLA STUDENTÓW (rok akademicki 2009/2010):

  • zarzadzanie serwerami z rodziny Microsoft Windows Server,
  • środowisko sieciowe w opraciu o serwery z rodziny Microsoft Server,
  • podstawy baz danych w oparciu o Microsoft SQL server.

Kursy prowadzone są w ramach dydaktyki (na zajęciach z informatyki - z reguły podczas I roku nauczania) na WSZYSTKICH kierunkach kształcenia Wydziału Nauk Społecznych. Szczegółowych informacji udzielają wykładowcy prowadzący zajęcia na danej specjalności.

 
SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW:

Szkolenia dla wykładowców uczestniczących w programie ITA w/g harmonogramu/grantu przesłanego przez Microsoft lub koordynatora projektu.

 

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony