Studenckie Koło Naukowe
INTEGRACJA

AKTUALNOŚCI

 • AKCJA „ZBIERAMY NAKRĘTKI”
  Zachęcamy wszystkich: STUDENTÓW, WYKŁADOWCÓW I PRACOWNIKÓW UNIWERSYTETU
  do włączenia się w akcję zbierania plastikowych nakrętek od butelek typu PET.
  Nakrętki będą przekazane przez Panią z Księgarni do Przedszkola nr. 235 w Łodzi.

 • CYKL WARSZTATÓW Z DORADCĄ ZAWODOWYM
  Niedługo wkroczymy na rynek pracy. Będzie to nie lada wyzwanie, zatem postanowiliśmy skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.

 • KURS PIERWSZEJ POMOCY
  Aby wzbogacić nasze umiejętności zorganizujemy już tuż tuż kurs pierwszej pomocy.

 • KONFERENCJA O ZAGROŻENIACH W MEDIACH
  Łącząc przyjemne z pożytecznym w kwietniu wyjeżdżamy do Warszawy na APS.

 • DRUGI ETAP FONOGESTÓW:) już wkrótce!


  to co już było

  Spotkanie z Agnieszką i Danielem

  Naszym pierwszym krokiem było spotkanie z osobami niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

  Mówimy fonogestami

  W celu poszerzenia naszych umiejętności w zeszłym roku wraz z dr M. Białasem zorganizowaliśmy kurs fonogestów. Dla wyjaśnienia fonogesty są metodą porozumiewania się z osobami głuchoniemymi. Uzupełniają one mowę- mówisz i jednocześnie dłonią pokazujesz to co mówisz. Zajęcia mijały w wesołej atmosferze zatem w tym roku planujemy zorganizować drugi etap fonogestów:)  Juwenalia 2009 - Zobacz galerię!


  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  Wielu studentów działa jako wolontariusze zatem postanowiliśmy uczcić ten dzień na naszej Uczelni:) Rozwiesiliśmy cytaty związane z tą działalnością oraz rozdawaliśmy ulotki promujące wolontariat. W ten sposób chcieliśmy podziękować wszystkim Wolontariuszom za ich działalność i jednocześnie zachęcić innych studentów. Wszystkim Wolontariuszom składamy serdeczne życzenia:)
  Spotkanie opłatkowe

  16 grudnia 2009 roku naszym Kołem wybraliśmy się do Dziennego Domu Pomocy Społecznej aby wspólnie z podopiecznymi wkroczyć w okres Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiliśmy wiersze o tematyce świątecznej i wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Podopieczni placówki przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie. Przygotowali dla nas poczęstunek a w podziękowaniu otrzymaliśmy od Dyrekcji list z podziękowaniami, kartkę z życzeniami ręcznie robioną przez osoby uczęszczające na świetlice w placówce oraz co nieco na osłodę. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i cieszymy się, że mogliśmy umilić podopiecznym ten czas i wspólnie z nimi wkroczyć w okres świąt.
  Zbiórka pieniędzy

  Studenckie Koło Naukowe "Integracja" we współpracy z Fundacją Gajusz zorganizowało zbiórke pieniędzy, z której środki zostały przekazane dla jedynych w województwie dziecięcych oddziałów onkohematologicznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. M. Konopnickiej, znajdujących się w Łodzi, przy ulicy Spornej. Akcja przeprowadzona została na terenie naszej uczelni w dniach 16-18 marca 2010.
  Ogólnopolska Konferencja Naukowa

  W dniu 18 marca 2010 roku wraz z Dr Marcinem Białasem zorganizowaliśmy na naszej Uczelni Konferencję Naukową nt. „Specjalne potrzeby edukacyjne uczniów niepełnosprawnych”. Całodniowe spotkanie wiązało się z przedstawianiem referatów przez zaproszonych gości m.in. z Lublina, Krakowa, Łodzi, Sieradza i Płocka, jak również Wykładowców naszej Uczelni.