rekrutacja 2013/2014

Home

DEBATA NAUKOWA "PRZYSTANEK NIEPODLEGŁA"

28 listopada na Wydziale Filologiczno-Historycznym w ramach projektu edukacyjnego ,,Listopadowa Duma 2017” odbyła się debata "Przystanek: Niepodległość". Wśród wymieniających poglądy głos zabrali m.in.: prof. UŁ dr hab. Jacek Reginia-Zacharski, prof. UJK dr hab. Marek Dutkiewicz oraz prof. UJK dr hab. Arkadiusz Adamczyk. Nad przebiegiem czuwał natomiast dr Konrad Hennig, przedstawiciel głównego inicjatora – Fundacji Zycie.
Przed rozpoczęciem debaty ogłoszono wyniki konkursu dla uczniów szkół średnich: „Co zrobiłbym na miejscu Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku?” oraz rozdano nagrody.
Zwycięzcom gratulowali: Posłanka na Sejm RP Małgorzata Janowska, Dziekan Wydziału dr hab. Jacek Bonarek, dr Michał Rulski, przewodniczący Jury Konkursu oraz Dyrektor Biura Posłanki na Sejm RP Anny Milczanowskiej. Więcej zdjęć na FB - ZOBACZ

Debata naukowa Przystanek Niepodległa

Więcej…

ERASMUS+ SPOTKANIE INFORMACYJNE

Już w czwartek o godz. 11.00 zapraszamy studentów i opiekunów grup na spotkanie w sprawie programu Erasmus +.

Erasmus+ spotkanie informacyjne

KUŁYNYCZ MISTRZEM

Student Filii UJK po raz kolejny potwierdził dominację w kraju! Arkadiusz Kułynycz studiuje na II roku pedagogiki zdrowia i zdobył na mistrzostwach Polski seniorów złoty medal! Zapaśnik pochodzi z Miastka na północy Polski. Zapasy trenuje od ósmego roku życia. Gratulujemy i życzymy olimpijskiej formy. Filmowy fragment zawodów: Kadra Polski TV, fotografia: echodnia.eu (fot.Michał Nowak), zbiory własne Arkadiusza Kułynycza...

Arkadiusz Kułynycz

FESTIWAL TEATRÓW STUDENCKICH "START"

 
Miło nam poinformować, że Teatr Studencki Filii UJK - Wyjście Ewakuacyjne dostał się do głównego konkursu Festiwalu Teatrów Studenckich "Start" 2018 w Poznaniu. Gratulujemy! ZOBACZ WIĘCEJ NA FB

ZAPRASZAMY

spacery historyczne po Piotrkowie Trybunalskim

"WSPÓŁCZESNA OBRONA CYWILNA - WYZWANIA, RYZYKA, ZAGROŻENIA" - FOTORELACJA Z KONFERENCJI MIĘDZYNARODOWEJ

W Krakowie 23 listopada 2017 r. miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona tematyce ochrony ludności i obrony cywilnej. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego UJK w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim oraz Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego uczestniczyli przedstawiciele SGSP w Warszawie, Akademii Sztuki Wojennej, Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia, Uniwersytetu Obrony Narodowej Ukrainy w Kijowie, Uniwersytetu Sił Powietrznych w Charkowie, Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, Wojskowej Akademii Medycznej w Kijowie, Akademii Wojskowej w Odessie.

współczesna obrona cywilna

Więcej…

"PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY KONFLIKTÓW ZBROJNYCH" - REMINESCENCJA

W dniu 22 listopada 2017 r. w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Psychologiczne aspekty konfliktów zbrojnych" zorganizowana przez  Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Nauk Społecznych UJK w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Sztuki Wojennej, WITU,  UKSW, Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym, Polskiej Akademii Nauk. Swoimi cennymi spostrzeżeniami podzielili się również psychologowie oraz eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności Uniwersytetu Obrony Narodowej im. Iwana Czernihowskiego w Kijowie, Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, Akademii Wojskowej w Odessie, Uniwersytetu Sił Powietrznych w Charkowie oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Kijowie. W trakcie spotkania padło wiele istotnych tez, zwłaszcza ze strony psychologów ukraińskich, którzy uczestniczyli w wojnie. Ponadto, strona polska i ukraińska podjęły decyzję o współpracy przy organizacji kolejnych konferencji, które będą stanowiły doskonałą okazję do wymiany doświadczeń.

Psychologiczne aspekty konfliktów zbrojnych

Więcej…

TURECKI WIECZÓR INTEGRACYJNY

23 listopada 2017 roku studenci filologii angielskiej wraz z kadrą nauczycielską w ramach spotkania integracyjnego programu Erasmus plus, bawili się z uczącymi się w Filii studentami z Turcji. Zapraszamy do obejrzenia pokazu zdjęć na Facebooku - ZOBACZ

turecki wieczór integracyjny

Więcej…

SAMORZĄD STUDENCKI 2017/2018

Samorząd Studencki 2017/2018

SPOTKANIA DOTYCZĄCE WYBORU SPECJALNOŚCI

 
UWAGA!
Studenci I roku pierwszego i drugiego stopnia Bezpieczeństwa Narodowego
W czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 9.00 w Auli odbędzie się spotkanie dotyczące wyboru specjalności. Spotkanie poprowadzą Profesorowie Jan Zych i Mirosław Banasik. Proszę o obowiązkową obecność.  
 
UWAGA!
Studenci I roku drugiego stopnia Bezpieczeństwa Narodowego niestacjonarne
W sobotę 2 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Auli odbędzie się spotkanie dotyczące wyboru specjalności. Spotkanie poprowadzą Profesorowie Jan Zych i Mirosław Banasik. Proszę o obowiązkową obecność.

Strona 6 z 154

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Raiffeisen Bank Oddział w Kielcach
nr 48 1750 1110 0000 0000 2108 1237

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony