rekrutacja 2013/2014

Home

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wioska wikinga

DZIEŃ JAKOŚCI KSZTAŁCENIA 25.04.2018r.

dzień jakości kształcenia

DZIEŃ JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W UJK (WNS)

dzień jakości kształcenia na WNS

Program Dnia Jakości Kształcenia WNS - ZOBACZ

KONCERT SYMFONICZNY KARŁOWICZ/DOBRZYŃSKI

Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Polską Operą Królewską zapraszają na "Koncert Symfoniczny Karłowicz/Dobrzyński".
Koncert będzie miał miejsce 20 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowisko - teatralnej MOK. Bezpłatne wejściówki na koncert do odebrania od 9 kwietnia w MOK.

Polska Opera Królewska W DRODZE – założenie instytucji, by docierać z wydarzeniami do mniejszych miast w całej Polsce. Tym razem orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Tadeusza Karolaka wystąpi w Piotrkowie Trybunalskim. W programie znajdą się dwa symfoniczne utwory wybitnych polskich kompozytorów XIX wieku.

koncert symfoniczny

Więcej…

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "GLOBALNE I REGIONALNE KONTEKSTY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ"

Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej oraz Metodologii Badań Społecznych Instytutu Nauk Pedagogicznych Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. "Globalne i regionalne konteksty w edukacji wczesnoszkolnej". Konferencja odbędzie się 5 czerwca 2018 roku.

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYKŁAD

Wykład dra hab. Jacka Bonarka

INFORMACJA

Uczestnicy obozu naukowo-dydaktycznego w Kętrzynie, zbiórka 22 kwietnia 2018r. o godzinie 9:15 na parkingu wewnętrznym Filii UJK.

INTEGRACJA NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE I PEDAGOGIKI

W Bełchatowie, podczas Konferencji Naukowej na temat: Pedagogika w służbie instytucjonalnej profilaktyki zagrożeń i patologii społecznych oraz resocjalizacji, miały miejsce wartościowe pod względem merytorycznym dyskusje. Przedstawiciele dwóch dyscyplin naukowych, usytuowanych w dziedzinie nauk społecznych: nauki o bezpieczeństwie i pedagogika, zgłębiający problematykę działań profilaktycznych względem współczesnych zagrożeń, podjęli próbkę wypracowania rekomendacji służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych.

W podejściu postdyscyplinarnym, którego charakterystyczną cechą jest wyłonienie przedmiotów wspólnych dla kilku dyscyplin naukowych, a które to przedmioty nie należą do nikogo (nikt ich nie zawłaszcza), właśnie bezpieczeństwo należy tak traktować. Takie ujęcie pozwala pogodzić kompetencje wielu dyscyplin naukowych (nie tylko nauk o bezpieczeństwie i pedagogiki). Podejście postdyscyplinarne należy rozumieć jako postulat komplementarności i uczenia się od siebie nawzajem, a nie grupowania dyscyplin nauki wokół bytu, jakim jest bezpieczeństwo i „przepychanie się”, która z dyscyplin ma lepsze kompetencje do badania tego typu bytów – jak bezpieczeństwo. Dużym zainteresowaniem cieszył się referat otwierający konferencję, wygłoszony przez pracownika z naszej Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, dr. hab. inż. Jana Zycha, prof. UJK, na temat zagrożeń w społeczeństwie sieciowym.

Integracja nauk o bezpieczeństwie i pedagogiki

Więcej…

INFORMACJA

Bezpieczeńśtwo Narodowe II rok II stopnia. Uprzejmie informujemy, że z przyczyn organizacyjnych zjazd na studiach niestacjonarnych z dnia 5-6 maja 2018 r. zostaje przeniesiony na 16-17 czerwca 2018 roku.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Życzenia wielkanocne

Strona 1 z 157

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony