Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

09-12-2020

Nauki o bezpieczeństwie z doktoryzowaniem

sala konferencyjna, rektor, kamerzysta, ludzie

Informacja w tej sprawie dotarła z Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Władze uczelni i Wydziału Prawa i Nauk Społecznych poinformowały o tym podczas konferencji prasowej w Rektoracie UJK.

– Decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów traktujemy jako bodziec do dalszych badań naukowych i projektowych. Zależy nam aby co najmniej utrzymać swoją pozycję, a chcemy ją podnieść – mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Słowa padły w kontekście ewaluacji jednostek naukowych, która zostanie przeprowadzona do końca przyszłego roku. Jej wyniki będą decydować o statusie poszczególnych uczelni i ich jednostek.

Zdaniem profesora Stanisława Głuszka, kolejne uprawnienie do doktoryzowania to większy prestiż dla uczelni, która posiada również cztery prawa do habilitacji.

Jak zaznaczył dr hab. Marek Leszczyński, prof. UJK, kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie nasz Uniwersytet jest dopiero szóstym uniwersytetem w Polsce, który posiada uprawnienie do doktoryzowania w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube