Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

13-04-2021

Studia na kierunku Ekonomia

studentka ekonomii Maria z pucharem za wygrane zawody w karate

Cześć! Mam na imię Maria i jestem studentką II roku Ekonomii studiów licencjackich na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim.

Wybrałam ten kierunek ze względu na jego szeroki zakres i fakt, że na zdobytą na nim wiedzę zawsze będzie zapotrzebowanie. Zwłaszcza, że dziedzina ta rozwija się i dostosowuje do wymagań stawianych przez współczesność.

Na studiach ekonomicznych z łatwością odnajdą się przede wszystkim osoby ciekawe świata finansów oraz gospodarki. Wśród obowiązkowych przedmiotów na studiach ekonomicznych znajdują się również zagadnienia z obszaru prawa oraz psychologii, co najbardziej do mnie przemawia.

Jestem osobą aktywną i ciekawą świata. Moim hobby jest czytanie książek, słuchanie muzyki, bieganie, aktywne spędzanie wolnego czasu, wolontariat, gotowanie, wspinaczka oraz trekking górski. Uwielbiam też podróże – często zwiedzam Polskę, jak i staram się odkrywać nowe miejsca w Europie. Krajem który najbardziej zdobył moje serce są Włochy!

Jednak moją największą pasją jest karate. Trenuje już ponad 10 lat w Piotrkowskim Klubie OYAMA Karate „WASHI” posiadam 1 kyu (brązowy pas z belką), moim trenerem jest Sensei Dariusz (4 dan).

Moje osiągnięcia w 2019 roku:

2 miejsce w kategorii Knockdown Seniorki 18-35 lat do 60 kg na 24 Mistrzostwach Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w Krakowi 13-14 kwietnia 2019r.
3 miejsce w kategorii Knockdown Młodzieżowiec 18-22 lat do 60 kg na Pucharze Polski OYAMA CUP w Wieliczce 20-21 października 2019 r.
1 miejsce w kategorii Kata (form pokazowych) na II Pucharze Polski w Turku 16 listopada 2019r.
2 miejsce w kategorii Kara z bronią na II Pucharze Polski w Turku 16 listopada 2019r.
3 miejsce w kategorii Kara drużynowe na II Pucharze Polski w Turku 16 listopada 2019r.
Od kilku lat jestem wielokrotną medalistką zawodów okręgowych w kumite (walkach) oraz kata (form pokazowych).
– W Plebiscycie Sportowiec Roku organizowanym przez Dziennik Łódzki w 2018 roku w kategorii kobiety w 1 etapie powiatowym (powiat piotrkowski) zajęłam 1 miejsce natomiast w etapie wojewódzkim 8 miejsce z kilkunastu uczestniczek.
– Zdałam Kurs Instruktora Sportu Oyama Karate zdobywając uprawnienia instruktorskie do prowadzenia zajęć karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie zachęcam do studiowania Ekonomii w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim, trenowania sportów walki i aktywnego spędzania czasu!

Pozdrawiam
Maria

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube