Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

22-04-2021

Studia na kierunku Historia

studentka kierunku historia w okularach i kapeluszu

Cześć, mam na imię Anna i jestem studentką I roku II stopnia Historii w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Dlaczego właśnie historia? Zawsze interesowało mnie jak kiedyś żyli ludzie, w co się ubierali i jak mieszkali, jak kształcili, dlaczego toczyli wojny. Chciałam poznać przyczyny i skutki ich decyzji. To jak kształtowały się relacje międzyludzkie, społeczne i polityczne.

Studia na tym kierunku pozwoliły i pozwalają mi rozwijać swoje zainteresowania, poznać ciekawych ludzi oraz podjąć pierwsze kroki w pracy naukowej. Dzięki temu stałam się stypendystką Ministra Edukacji i Nauki oraz otrzymałam nagrodę Rektora. Było to dla mnie duże wsparcie finansowe. Mogłabym powiedzieć, że nauka popłaca.

Wiedza, którą zdobyłam w czasie trzech lat studiów pozwala inaczej spojrzeć na to co dzieje się wokół nas. Może też przydać się na różne sposoby. Moje koleżanki i koledzy, którzy już skończyli studia historyczne odnajdują się w różnych miejscach pracy. Są politykami, radnymi, dziennikarzami, rekonstruktorami. Pracują też w archiwach, muzeach. Znaleźć ich można w szeregach policji, służby więziennej i wojska.

Ze swej strony serdecznie polecam studia historyczne w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube