Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

27-04-2021

Czy studiowanie FILOLOGII ANGIELSKIEJ to tylko nauka języka?

patrycja studenkta filologii angielskiej

Cześć, mam na imię Patrycja. Jestem studentką III roku FILOLOGII ANGIELSKIEJ w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

FILOLOGIA ANGIELSKA to kierunek, który pozwala na pogłębienie wiedzy dotyczącej nie tylko zaawansowanych struktur językowych, ale także historii, kultury i literatury krajów anglojęzycznych. Zajęcia przeprowadzane są w sposób ciekawy i zachęcający do nauki. Dzięki tym studiom miałam i wciąż mam szansę polepszyć moje zdolności językowe takie jak: pisanie, czytanie, słuchanie i mówienie.

Znaczącym atutem studiowania FILOLOGII ANGIELSKIEJ jest również wykwalifikowana kadra wykładowców, którzy zawsze chętnie służą pomocą i udzielają cennych wskazówek.

Znajomość języka angielskiego może okazać się bardzo przydatnym ‘narzędziem’ podczas zagranicznych podróży, w pracy, w komunikowaniu się z osobami nieznającymi języka polskiego. Ponadto, w zależności od wyboru specjalizacji, studenci mogą poszerzać swoje umiejętności translatorskie lub nauczycielskie.

Po ukończeniu FILOLOGII ANGIELSKIEJ zauważam wiele możliwości na rynku pracy, ponieważ biegła znajomość tego języka jest ogromnym atutem w procesie rekrutacyjnym wielu firm.

Wszystkich zachęcam do studiowania na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA!

Pozdrawiam serdecznie 😊
Patrycja

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube