Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

29-06-2021

Studia moich marzeń!

martyna studentka

Cześć! Mam na imię Martyna i jestem studentką PEDAGOGIKI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim!

Jeśli zastanawiacie się dlaczego wybrałam ten kierunek, to odpowiem Wam, że od kiedy tylko sięgam pamięcią, zawsze chciałam pracować z dziećmi – już od najmłodszych lat zabawa, nauka i opieka nad małymi podopiecznymi sprawiała mi ogromną satysfakcję 😍❤.

Jako animatorka na imprezach urodzinowych dzieci organizowałam akcje charytatywne wspierające najmłodszych, przede wszystkim w ich leczeniu. Praca w przedszkolu była i jest moim największym marzeniem, a dzięki studiowaniu w Filii UJK w Piotrkowie mogę dalej realizować swoje pasje i rozwijać się na kierunku, o którym śniłam od dawna 📖🙂.

Uniwersytet umożliwia mi również odbywanie praktyk w przedszkolu oraz w klasach wczesnoszkolnych I-III 📝💻, dzięki czemu zyskuję tak często wymagane wśród pracodawców już na wczesnym etapie kariery doświadczenie oraz zasób wiadomości pomagający empirycznie ocenić, co już na pewno umiem, a nad czym muszę jeszcze trochę popracować. 😉

Niemniej ważny jest fakt, że praktyki na PPiW utrwalają zdobyte podczas studiów umiejętności teoretyczne oraz ukazują 💡🔎📕, jak wygląda realna praca w placówkach oświatowych, nie tylko w roli „nauczyciela-wychowawcy”, ale także jako „przewodnika-mentora” dzieci. 🎓

Jednocześnie wszyscy absolwenci tego kierunku mają możliwość zatrudnienia w charakterze nauczyciela (również języka angielskiego!) w przedszkolach i klasach I-III szkoły podstawowej! 🙂👍

Polecam Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną m.in. osobom, które są kreatywne, odpowiedzialne, uwielbiają pracę z dziećmi oraz nie jest im obce zdobywanie nowych umiejętności, co niewątpliwie staje się możliwe dzięki wspaniałej i wykwalifikowanej kadrze wykładowców Filii!

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Martyna 👩

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube