Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

30-05-2022

IX Wioska Wikinga już za nami!

Dwie osoby jadą na koniach

W niedzielę 29 maja 2022 r. odbył się IX Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”, który już na stałe wpisał się w bogate życie kulturalne miasta. Na boisku Filii UJK, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, zaprezentowały się liczne grupy rekonstrukcyjne, odtwórcy dawnych rzemiosł, a także przedstawiciele instytucji państwowych.

Na stoiskach i wystawach miłośnicy historii mogli zapoznać się codziennym życiem ludzi z minionych epok, z uzbrojeniem i wyposażeniem wojska od średniowiecza aż po współczesność, dziejami polskiej policji i straży pożarnej, a także przyjrzeć się strojom z dawnych epok oraz wyrobom garncarskim, plecionkarskim, tkackim czy kaletniczym. W specjalnej strefie zabaw dzieci mogły zbudować kartonowy gród, wziąć udział w licznych grach zręcznościowych, cieszyć się jazdą konną oraz poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze skarbów, odnajdując stare monety i skamieliny. W czasie festynu, przy dźwiękach ludowej muzyki, można było pokosztować zarówno tradycyjnych smakołyków, jak i bardziej wyszukanych (np. zupa z pokrzyw).
IX Wioska Wikinga już za nami! Serdecznie dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom, uczestnikom oraz studentom kierunków: historia, pielęgniarstwo, administracja, zarządzanie za pomoc w organizacji pikniku.

GALERIA ZDJĘĆ

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube