Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

17-11-2022

Warsztaty nt. „Jak badać przestępczość seksualną w XVIII-wiecznej Polsce?”

Studenckie Koło Naukowe Historyków „Klio” zaprasza na bezpłatne warsztaty historyczne doktorantki UW mgr Klaudii Rogowskiej pt. „Jak badać przestępczość seksualną w XVIII-wiecznej Polsce?”. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2022 r., w godz. 9:30-11.30 w sali 22a, bud. B, Filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Słowackiego 114/118.

Wydarzenie skierowane jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach historycznych, ale także dla wszystkich zainteresowanych tematem. Podczas warsztatów zostanie przekazana podstawowa wiedza na temat prowadzenia badań w zakresie historii przestępczości seksualnej. Uczestnicy będą pracować na przypadkach spisanych w różnego rodzaju XVIII- wiecznych księgach sądowych miejskich oraz wiejskich. Będą to zarówno materiały wydane drukiem, jak i rękopisy z terenów ówczesnego województwa krakowskiego, sandomierskiego oraz ruskiego. Analizie zostaną poddane przypadki najczęściej występujące w tego rodzaju źródłach przestępstw seksualnych takich jak bigamia, gwałt, cudzołóstwo, kazirodztwo, sodomia. Warsztaty są częścią projektu badawczego pt. „Przestępstwa seksualne zagrożone karą śmierci na terenach województwa ruskiego w XVIII wieku”, realizowanego w ramach konkursu NCN „Preludium 20”.

Warsztaty nt. „Jak badać przestępczość seksualną w XVIII-wiecznej Polsce?”

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube