Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

18-11-2022

Konkurs – Konstytucje w dziejach Polski

Konkurs Konstytucje w dziejach Polski

W dniu 17 listopada w murach naszej Uczelni odbył się konkurs historyczny pt. „Konstytucje w dziejach Polski”, zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Historyków „Klio” oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka oraz Dyrektora Łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Dariusza Roguta. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Po rozwiązaniu testu wyłoniono trzech laureatów konkursu: I miejsce Łukasz Grabowski z IV LO w Piotrkowie Trybunalskim, II miejsce Seweryn Zielonka z I LO w Piotrkowie Trybunalskim, III miejsce Dawid Krzaczyński z I LO w Piotrkowie Trybunalskim. Nagrodę dla najlepszego ucznia spoza regionu piotrkowskiego przyznano Radosławowi Długoszewskiemu z II LO im. Krzysztofa Baczyńskiego w Radomsku. Współorganizatorami konkursu byli: Muzeum Marcepanów w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Pytania konkursowe zostały przygotowane na poziomie rozszerzonego egzaminu maturalnego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom w podjęciu wyzwania!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube