Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

08-04-2019

Sukces organizacyjny Samorządu Studenckiego UJK

piknik rodzinny wiosna wiosna ach to TY

W dniu 6 kwietnia 2019 r. odbył się piknik rodzinny „Wiosna wiosna, ach to Ty!” zorganizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Maciejem Szyposzyńskim – 313 Garage (jeszcze raz dziękujemy za pomoc!). Obsługę medyczną zabezpieczyło Piotrkowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Krwinka”.

Podczas wydarzenia odbył się całodniowy zlot amerykańskiej motoryzacji Mustang Klub Polska oraz rozpoczęcie sezonu motocyklowego Black Hole, kiermasz wielkanocny (ozdoby były przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkół Podstawowych nr 2,3,12,13) połączony ze zbiórką charytatywną dla Dzielnej Wojowniczki Marysi, zajęcia przygotowane przez Wataha Rugby Club, warsztaty marcepanowe przygotowane przez Muzeum Marcepanów, pokazy Piotrkowskiej Akademii Aikido, warsztaty z instruktorami fitness Green Fit. Ponadto każdy mógł przejść ekstremalny tor przeszkód Human Machine, natomiast dzieci „szalały” do woli na dmuchańcach udostępnionych przez OSIR oraz „bawiły się, ucząc” podczas animacji English For Kids.

Imprezie towarzyszyła XV Wampiriada zorganizowana przez studenckie koło naukowe pedagogiczno-psychologiczne oraz odbyła się rejestracja dawców szpiku.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu i pamiątek sportowych Marcina „Saczy” Sacińskiego związanych z Piotrkowem i okolicami. Wystawę wsparli Miejska Biblioteka oraz Ośrodek Działań Artystycznych.

Nie zabrakło również strefy gastronomicznej przygotowanej przez Ariela Zagórskiego z Klubu Hawana. Wodę dla uczestników zapewnił Święcicki Zdrój.

Powitanie Wiosny zakończyły dwa koncerty, które dzięki firmie Japa Transport – Sylwek Samborski – mogły odbyć się na specjalnej scenie udostępnionej przez flotę firmy. Dodatkowym wsparciem był transport wszystkich rzeczy oraz materiałów na teren Uniwersytetu.

Wydarzenie relacjonowała Strefa FM, której dziennikarze byli obecni przez cały dzień.
Studenci UJK stanęli na wysokości zadania i godnie przywitali wiosnę, zapewnili atrakcje dla każdej grupy wiekowej.

Galeria zdjęć

Relacja na portalu epiotrkow.pl https://www.epiotrkow.pl/news/Mnostwo-atrakcji-na-piotrkowskim-festynie-rodzinnym,35315

Relacja na portalu piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/piknik-wiosna-ach-to-ty-na-ujk-w-piotrkowie-fotorelacja,5068695,artgal,t,id,tm.html

 

 

 

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube