Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

28-05-2019

Pracownia Plastyczna Filii UJK w Piotrkowie

dr Magdalena Olszewska zajęcia plastyczne

Pracownia plastyczna w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim istnieje od 2002 roku. Powstała z inicjatywy dr Magdaleny Olszewskiej.
Dr Olszewska w 2002 uzyskała zgodę Rady Wydziału Nauk Społecznych na utworzenie studiów międzywydziałowych pn. Edukacja plastyczna, wraz z tą inicjatywą powstała również profesjonalna pracownia plastyczna, wyposażona w sztalugi, prasę graficzną, stół graficzny i niezbędne akcesoria. W pracowni młodzi ludzie-studenci Filii poszukują własnej wrażliwości na świat i odnajdują ją, kształtując tym samym własną osobowość; tym samym mogą przez chwilę dotknąć prawdziwej sztuki i poczuć akt tworzenia. Jest to miejsce, w którym czas na chwilę zwalnia i pozwala być uważnym; pozwala zrozumieć czym jest postawa twórcza w życiu człowieka i jak ją kształtować. W trakcie zajęć można nauczyć się wielu technik plastycznych oraz zrozumieć prawdziwy i najważniejszy cel edukacji plastycznej, co jest niezbędnym elementem w pracy nauczyciela, pedagoga, wychowawcy, zwłaszcza w pracy z małym dzieckiem.
W pracowni powstają prace malarskie, graficzne, rysunkowe, a także rzeźby z papier-mache oraz różnorodne prace w technikach dostosowanych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym, przewidziane do realizacji na zajęciach plastycznych i technicznych. Ponadto co roku w pracowni odbywają się warsztaty plastyczne dla dzieci z powiatu piotrkowskiego w ramach projektu „Ferie z Uniwersytetem”, które cieszą się dużą popularnością, promując tym samym Filię UJK. Podczas organizowanych warsztatów plenerowych prezentowane są prace studentów. Pracownia jest ponadto miejscem spotkań i dyskusji o sztuce, informacji o wydarzeniach kulturalnych na terenie Piotrkowa oraz planowania wystaw w uczelnianej Galerii „Fakultet 106”, działającej przy pracowni.

GALERIA ZDJĘĆ

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube