Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

04-06-2019

Juwenalia 2019

Juwenalia 2019

Tegoroczne Juwenalia trwały 3 dni (31.05-2.06.2019). W tym czasie miasto Piotrków Trybunalski obchodziło urodziny ulicy Słowackiego.

Juwenalia rozpoczęły się 31.05 korowodem spod Uczelni do miejskiego amfiteatru. Na mecie klucze do miasta Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Dominice Juszczak przekazał Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Odbył się także konkurs na najpiękniejsze przebranie. Pierwsze miejsce zajął Teatr Wyjście Ewakuacyjne. Drugiego dnia Juwenaliów i urodzin ulicy Słowackiego królowały koncerty. Na scenie wystąpili m.in. Kobranocka, Tede i Kękę. Publiczność świetnie się bawiła. Wieczorem, w czasie między koncertami została wybrana studentka roku Filii UJK 2019. Spośród kandydatek pierwsze miejsce zajęła Paula Kowalczyk. Gratulujemy. Trzeciego dnia także odbywały się koncerty, choć w trochę spokojniejszej tonacji. Dziękujemy organizatorom, sponsorom i wszystkim którzy pomagali. Zapraszamy za rok.

FOTORELACJA

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube