Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

22-10-2019

Mali studenci rozpoczęli rok akademicki

W dniu 19.10.2019r. odbyła się uroczysta Inauguracja Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Wiceprezydent Piotrkowa Tryb. podczas swojego wystąpienia życzył dzieciom radości, wytrwałości i powodzenia w zgłębianiu tajników wiedzy. Pierwszaki z rąk Dziekana dra hab. Jacka Bonarka, prof. UJK odebrały indeksy.

Część oficjalną uroczystości zamknął ciekawy wykład dr Ewy Wiśniewskiej pt.: „Piraci w służbie Królowej Elżbiety I”. Po zgłębieniu pirackich tajemnic nastąpił zasłużony słodki poczęstunek.

Po uroczystej Inauguracji studenci pierwszego roku odbyli swoje pierwsze zajęcia, na których dowiedzieli się czym dzieci bawiły się w średniowieczu i jak zmieniały się zabawki na przestrzeni wieków. Odkryli również ile radości mogą sprawiać najprostsze zabawki.
W tym samym czasie studenci drugiego roku zgłębiali tajemnice ognia. Sprawdzali czy rozpalenie ognia bez użycia zapałek i zapalniczki jest łatwe i czy w ogóle jest to możliwe. Zajęcia PUPW będą odbywały się raz w miesiącu w ramach czterech akademii: rycerskiej, słowa, alchemii i odkrywcy.

Życzymy powodzenia naszym najmłodszym studentom!

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube