Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

15-11-2019

Konkurs historyczny

konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich

W dniu 14 listopada 2019 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs historyczny nt. „Wawel w Piotrkowie. Jagielloński ośrodek władzy 1388-1567. Jubileusz 500-lecia Zamku Królewskiego w Piotrkowie.”

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Konkurs był dedykowany uczniom szkół średnich. Uczniowie mieli 90 minut na rozwiązanie testu. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wysłuchali wykładu dr. Rafała Jaworskiego pt.: „Złoty wiek Piotrkowa w epoce Jagiellonów”. Udział w konkursie wzięło niemal 20 uczniów, z grona uczestników udało się wyłonić pięciu zwycięzców:

I miejsce – Kamil Ludwiczak z II LO w Bełchatowie
II miejsce – Iza Górna z II LO w Bełchatowie
III miejsce – Kacper Leśniewski z II LO w Bełchatowie
IV miejsce – Natalia Lebelt z ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
V miejsce – Julia Kejdrowska z ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

Wszystkie miejsca uhonorowane zostały nagrodami w postaci książek o szerokiej tematyce historycznej, natomiast zwycięzcy, którzy znaleźli się na podium otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. Fundatorem pierwszej nagrody był Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim oraz Bank Pekao Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, drugiej Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Bank Pekao Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, trzeciej Bank Pekao Oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Historyków „Klio”, Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego, Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

GALERIA ZDJĘĆ

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube