Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

15-04-2020

Iga Elsaid

Iga Elsaid urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim. W tym też mieście, w naszej Filii, ukończyła studia pedagogiczne o specjalności: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z edukacją artystyczną.

Dzięki studiom połączyła swoje zainteresowania i predyspozycje. Obecnie podąża wytyczoną przez siebie drogą, zajmując się pracą z dziećmi oraz tworzeniem sztuki.

Jako nauczyciel dyplomowany pracuje w Przedszkolu Samorządowym nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowe Trybunalskim. W pracy zawodowej odwołuje się do naturalnych potrzeb rozwojowych swoich wychowanków – naucza oraz wychowuje przez sztukę.
Rysunkiem i malarstwem oraz szeroko rozumianą działalnością artystyczną zajmuje się od kilkunastu lat. Jej prace – głównie portrety i pejzaże – znajdują się w prywatnych domach oraz instytuacjach w Polsce i w Egipcie, jak również w Maroku, Uzbekistanie, Niemczech, Turcji, Hiszpanii, na Litwie, w Wielkiej Brytanii i USA. Najchętniej wykonuje prace w ołówku, akwareli, czasem sięga po akryl i olej. Od kilku lat tworzy także miniatury obrazów, jak też miniatury z modeliny, drewna i papieru w skali 1:6, 1:12.

Była związana z magazynem polsko-egipskim „Egypt Exlusive”, do którego pisała teksty i robiła ilustracje. Ma na swoim koncie również ilustracje do książek.

Prezentowane prace to niewielki wycinek dorobku naszej Absolwentki. Po zakończeniu stanu epidemii zapraszamy do Galerii 106 (b. B). gdzie czeka na wszystkich niezapomniana wystawa innych dzieł Igi Elsaid.

Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid Iga Elsaid

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
YouTube